banner864

Hayatı değişti 31 Ocak 2014, 11:23

Mersin'de yaşayan 36 yaşındaki Mehmet İstif'in hayatı Hükümet İstifa eylemleriyle değişti. Polisin biber gazına maruz kalan İstif'in dilinde kanser oluştu. İstif, şimdi ne konuşabiliyor, ne de yemek yiyebiliyor.
36 yaşındaki yazılım uzmanı Mehmet İstif artık ne konuşabiliyor, ne de yemek yiyebiliyor. Nedeni ise dilinde oluşan kanser.

Polis müdahalesinin ertesi günü Mehmet İstif'in yüzünde ve ağzında kızarık ve şişlikler oluştu. İstif, önce Toros Devlet Hastanesi'ne başvurdu, infeksiyon tanısı kondu. Verilen ilaçlar onu iyileştirmek bir yana, durumu daha da kötüye gitti. Ardından, Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne gitti. İstif'in dilinde oluşan mukoza operasyonla temizlendi.

Ameliyatın ardından İstif, konuşma ve beslenme güçlüğü çekmeye başladı. Sonrasında ise Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne gitti. Dilindeki yaranın dil kökü kanserine dönüştüğü saptandı.

Radyoterapi ve kemoterapi tedavisine başlandı. Mehmet İstif şimdi konuşamıyor. Tek isteği polisin biber gazı uygulamasına son vermesi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar