banner864

Hiç ineği yok ama inek sağıp geçimini sağlıyor 04 Mayıs 2015, 09:50

Aydın'da yaşayan 65 yaşındaki Canan Uçar, hiç ineği olmamasına rağmen hayvan pazarında süt sağıp geçimini sağlıyor.
 Aydın'da yaşayan 65 yaşındaki Canan Uçar, hiç ineği olmamasına rağmen hayvan pazarında süt sağıp geçimini sağlıyor.

Aydın’da yaşayan 65 yaşındaki Canan Uçar, hiç ineği olmamasına rağmen her hafta yüzlerce litre süt satarak hem kendini hem de ailesini geçindiriyor. Aynı zamanda Aydın Hayvan Pazarı’nda bilirkişi olarak da görülen yaşlı kadının girişimciliği ise görenleri şaşırtıyor.

Çalışma azmi olduktan sonra Aydın gibi bir yerde insanların bir şekilde ekmeğini kazanabileceğini belirten Canan Uçar, hiç ineği olmamasına rağmen yıllardır sağdığı sütleri satarak geçimini sağladığını söyledi. Canan Uçar, Aydın Hayvan Pazarı’nda hem arabuluculuk yapıyor hem de satılan inekleri yolculuk öncesi sütünü sağarak rahatlatıyor. Yıllardır bu işi yaptığını belirten Canan Uçar,

“Pazara getirilen inekler daha dolgun görünmesi için en az 24 saat sağılmaz. Alıcı da bu şekilde ineği daha iyi görmüş olur. Bunun yanında ineğin memelerinde arıza olup olmadığının ve sağarken huysuzluk yapıp yapmadığının görülmesi için sağdırırlar. Sütü sağılan inek de yolculuğu daha rahat yapar. Ben de bunu bildiğim için yıllardır hayvan pazarına gelip satışı yapılan inekleri sağarım. İneğim yok ama bu şekilde satışı yapılan ineklerden süt sağarak geçimimizi sağlıyorum” dedi.

İBRAHİM KILINÇ/İHA


Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar