banner864

İncirlik'ten Suriye'ye 13 Nisan 2014, 22:00

PKK bahanesiyle İncirlik Üssü'ne yerleştirilen Amerika'ya ait predatörlere tehlikeli bir görev verildi. Predatörler, Suriye sınırında istihbarat toplamakla görevlendirildi. Sivillere yönelik katliamlarıyla bilinen predatörlerin bölgede görevlendirilmesi tartışma yarattı.
PKK'ya operasyon bahanesiyle İncirlik Üssü'ne yerleştirilen Amerikan insansız hava aracı predatörler yeniden gündemde.

Aydınlık'ın haberine göre Irak, Afganistan ve Pakistan'da yaptığı katliamlarla tanınan predatörler, Suriye sınırında istihbarat toplamakla görevlendirildi. İnsansız hava araçlarının bölgedeki uçuşlarına başladığı öğrenildi.

El Kaide'yle mücadele adı altında başlatılan uçuşlar öncesinde İncirlik Üssü’ndeki hangarlara takviye yapıldı.

Aydınlık'a bilgi veren kaynaklar, kararın Amerikalılarla geçen Şubat ayında yapılan ortak çalışma grubu toplantısında alındığını belirtti. Amerikalıların 2013 yılı başından beri bu konuda talepte bulunduğu öğrenildi. Amerika, görüşmelerin sonucunu beklemeden predatör üssünü takviye etmeye başladı.

Habere göre Amerikan predatörleri dönüşümlü olarak Suriye sınırında keşif yapıyor. Suriye hava savunmasının etkin olduğu Hatay-Kilis hattında, Suriye hava sahasına girmeyen Predatörler, diğer bölgelerde ülke sınırının içinde uçuş yapıyor.

Uçuşlarda elde edilen bilgiler ise Ankara'daki İstihbarat Toplama Merkezi'ne iletiliyor. Bu merkeze CIA ajanlarının da yerleştirildiği belirtiliyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Şahsine çiftçi :

Bu abd yüzünden türkiyeyi savaşa sokacaklar rusyayı pırovike ediyor abd suriyeyide öyle kabak türkiyenın başına patlar sonunda .

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar