banner864

İşçiye kötü haber 05 Kasım 2013, 11:17

Hükümetin 2014 yılı programından çalışanları sevindirecek bir haber çıkmadı. Programa göre asgari ücrete yüzde 3, emekli aylıklarına ise sadece yüzde 2.85 zam yapılması amaçlanıyor. Kıdem tazminatında fon sistemine geçilmesi de bunlardan biri...
 Hükümetin ekonomik alanda yapacağı 2014 yılı programı açıklandı. Buna göre 2014 yılında asgari ücrete yüzde 3, emekli aylıklarına ise yüzde 2.85 zam yapılması planlanıyor.

Kamu personeli maaş ve ücretlerine de brüt 175 lira seyyanen zam yapılması amaçlanıyor.

Çok tartışmalı kıdem tazminatında fon uygulaması da program dahilinde. Bu uygulama ile işveren üzerindeki mali yüklerin azaltılması hedefleniyor.

Emekli aylığı hesaplamalarında kullanılan parametreler de değişecek. İşçilere esnek çalışma modeli gelecek.

AKP Türkiye'nin kapılarını yabancı işçilere de açıyor. Önümüzdeki yıl nitelikli yabancı işgücünün artırılması ve yabancı kaçak işçi sayısının azaltılması planlanıyor.

Programa bakıldığında özelleştirmelere de hız verileceği görülüyor. Hükümet Milli Piyango da dahil olmak üzere önümüzdeki yıl 7 milyar liralık özelleştirme geliri elde etmeyi bekliyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

hakkı türkeşan :

nedense hep işçinin garibanın başına kabak patlıyor devlet zengin yaratmak icin işçinin ezilmesini seyrediyor zengin fakir kavgasını tetikliyor zenginde kazandığını yurtdışına kaçırıyor hep beraber fakirleşiyoruz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar