banner864

İstanbul Boğazı'nda korkutan olay 23 Şubat 2015, 09:11

Sarıyer Bebek sahili açıklarında dümeni kilitlendiği iddia edilen petrol yüklü bir tanker, hareketli dakikaların yaşanmasına neden oldu.
 Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı birimler tarafından kontrol altına alınan tankerin yapılan incelemelerin ardından kontrollü bir şekilde yoluna devam etmesi sağlandı.

Olay, saat 19.30 sıralarında Sarıyer Bebek sahili açıklarında meydana geldi. İddiaya göre, İstanbul Boğazı'ndan Karadeniz'e açılarak Rusya'nın Kavkaz limanına gitmesi planlanan petrol yüklü King Edward isimli tankerin Bebek sahili açıklarında dümeni kilitlendi. Bunun üzerine gemideki görevliler bulundukları yere demir atarak, durumu Kıyi Emniyet Müdürlüğü'ne bildirdi. İhbar üzerine geminin yakınına gelen 2 adet romörkör ve 1 adet Sahil Güvenlik ekibi, geminin üzerinde yaklaşık 1 saat inceleme yaptı. Yapılan incelemelerin ve çalışmaların ardından geminin çekiciler yardımıyla kontrollü bir şekilde yoluna devam etmesi sağlandı. Yenikapı açıklarına kadar giden gemi burada demir attı.
 
 

Yaşananlara tanık olan Yiğit Akbudak adlı vatandaş, “Biz otururken gemi yavaşça kıyıya doğru gelmeye başladı, sürükleniyordu. Sürüklenmesi durduktan sonra Sahil Güvenlik ekipleri geldi. Işık tutarak incelediler. Sonradan arıza olduğunu öğrenmişler” dedi. İHA
Etiketler

Yorumlar

Nigar Alemdar :

bu hafif atlatilan kaza bebek semt girisimi'nin bogaz'da ispark'in yapmak istedigi tekne parklarin ne kadar riskli oldugunu gosterdi. bebek'te 300 teknenin oldugu yere carpacak bir tanker tum teknelerle birlikte sade bebegi degil, etilere kadar herseyi havaya ucurabilir. ibb bu buram buram rant kokan bu projeden mutlak vagecmeli. not: iha'ya da bebek'in sariyer'le hic bir ilgisi olmadigini hatirlatmak isterim...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder