banner864

İstanbul'da patlama! Ölü ve yaralılar var! 25 Mart 2015, 20:01

İstanbul gece saatlerinde bombalı saldırı ile sarsıldı. İBDA-C'ye yakın olduğu belirtilen Adımlar Dergisi'nin Kağıthane'deki binasına bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda, derginin yazarı Ünsal Zor hayatını kaybetti. Genel Yayın Yönetmeninin de aralarında olduğu üç kişi yaralandı. Saldırıyı PKK'ya bağlı Halk Savunma Birliği adlı grup üstlendi
İBDA-C’ye yakınlığıyla bilinen Adımlar Dergisi’nin İstanbul Kağıthane’deki binasna bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda derginin yazarlarından Ünsal Zor öldü. Derginin Genel Yayın Yönetmeni Ali Osman Zor ile 2 kişi yaralandı.

Olay Hürriyet mahallesinde yaşandı. Doktor Cemil Bengü Caddesi’ndeki bir binanın 3’üncü katında bulunan dergi bürosunda saat 19.45’te patlama meydana geldi.

Patlama nedeniyle, ofisin bulunduğu kattaki duvarlar çöktü, çevredeki binaların camları kırıldı.

Çevredekilerin yardımıyla binadan çıkarılan 3 yaralı hastaneye kaldırıldı. Ekipler içeri girdiklerinde derginin yazarı Ünsal Zor’un cesediyle karşılaştı.

Konuya ilişkin İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden de bir açıklama yapıldı. Açıklamada, derginin giriş kapısı önüne bırakılan bombanın kapının açılması ile birlikte patladığı ifade edildi. Ünsal Zor'un hayatını kaybettiği, Ali Osman Zor, Cem Türkbiner ve Cüneyt Karan'ın yaralandığı duyuruldu.

Saldırıyı Halk Savunma Birliği üstlendi. Gruba ait twitter hesabından yapılan açıklamada, “Adımlar dergisi, katliamları meşrulaştırması nedeniyle cezalandırılmıştır. Söylemlerin devam etmesi halinde eylemlerimiz de devam edecektir" denildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi'nin 2013 yılında hazırladığı raporda, "Halk Savunma Birliği'nin" PKK'ya bağlı yeni bir oluşum olduğu belirtilmişti.


ulusalkanal.com.tr
Yorumlar

mustafa cenap aytepe :

kağıthanede heryere ama her yere inşat yapılıyor yol kenarlarına yarın arabalar yürüyemiyecek be Allahın kulları bari iki metre içeri çekin yarı olacak kazaların vebali çocuklarınızdan çıkar

ismail :

böyle rezil kent planlaması böyle rezil bir kentçilik envanteri olursa daha böyle rezillik yaşarız..ne ilktir nede son. başkanım bilir kentçiliği..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar