banner864

İstanbul Fatih'te korkutan yangın 11 Mayıs 2015, 09:30

Fatih’te 4 katlı ve kullanılmayan ahşap bir bina çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale geldi. Yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 saat süren müdahalesi sonucu güçlükle kontrol altına alındı.
Olay, Balat’ta yer alan Yıldırım Caddesi üzerinde bulunan 4 katlı ahşap bir binada dün saat 21.30 sıralarında meydana geldi. Nedeni henüz bilinmeyen yangına ilk müdahaleyi çevredeki vatandaşlar yaptı. Müdahalenin yetersiz kalması üzerine itfaiyeden yardım istendi. İhbar üzerine olay yerine Fatih, Bayrampaşa ve Şişli başta olmak üzere çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yaklaşık 1 saatlik müdahalenin ardından alevler güçlükle kontrol altına alındı. İtfaiye ekipleri alevlerin bitişikteki binalara sıçramaması için yoğun çaba harcadı. Olayda herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmazken tarihi bina kullanılamaz hale geldi.
İtfaiye ve polis ekipleri yangının çıkış sebebinin tespiti için inceleme başlattı.  

FATİH’TEKİ YANGININ BİLANÇOSU AĞIR OLDU
Fatih’te ahşap bir binada başlayan yangının bilançosu ağır oldu. Müdahalenin ardından yapılan incelemelerde toplam 3 ahşap binanın tamamen yandığı bir diğerinde ise maddi hasar oluştuğu tespit edildi.
Yıldırım Caddesi üzerindeki 4 katlı kullanılmayan ahşap binada çıkan yangın kontrol altına alındı. Yapılan soğutma işlemlerinin ardından olay yerinde inceleme yapan itfaiye ekipleri, alevlerin sıçradığı 2 ahşap bina ile birlikte toplam 3 yapının tamamen yandığını bir diğerinde de ağır maddi hasar oluştuğunu rapor etti.
Saat 21.30 sıralarında meydana gelen olayda çevredekilerin yaptığı müdahale yetersiz kalınca devreye itfaiye ekipleri girmişti. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen 3 bina tamamen yok oldu. Can kaybı ve yaralanmanın yaşanmadığı yangın çevrede oturan semt sakinlerinde ise paniğe neden oldu.
İtfaiye ekiplerinin olay yerindeki başlattığı soğutma çalışmaları ise şu sürüyor. (İHA)

Yorum Gönder