banner864

'İstanbul tatilcileri' Boğaz'da bayram yaptı 17 Temmuz 2015, 17:25

Ramazan Bayramı'nda tatile çıkanlar nedeniyle İstanbul'un boşalmasını fırsat bilen çok sayıda kişi, trafiğin de rahatlamasıyla, megakentin tadını çıkarmak için sahil kenarlarına akın etti. Özellikle Boğaz'ın Emirgan ile Sarıyer arasındaki sahil kısmı plajlardan farksızdı.
MEKANLAR DOLDU
Bayramlaşma ve akraba ziyaretlerini tamamlayan bazı aileler, çocuklarıyla birlikte Boğaz'ın sularında denize girerken, bazıları ise sahilde yürüyüş yaptı. Boğaz manzaralı mekanların da dolu olduğu görüldü.

"BOĞAZIN TADINI ÇIKARIYORUZ"
Sıcak havada Boğaz'a girenler, Emirgan ile Kireçburnu'nu plaja çevirdi. Oğlu ile birlikte Kireçburnu'na gelen Deniz Yılmaz, bayramı Boğaz'da denize girerek geçirmenin çok keyifli olduğunu söyledi. 4 günlük bayram tatili nedeniyle memleketine veya tatile gidemediğini belirten Deniz Yılmaz, "Biz ailece bu bayramı İstanbul'da geçiriyoruz. Sabah ziyaretlerimiz oldu, büyüklerimizin ellerinden öptük, bayramlaştık. Hava çok sıcak olduğu için oğlumla birlikte buraya geldik. Burada Boğaz'ın tadını çıkarıyoruz" diye konuştu.

"40 YIL ÖNCEKİ SAKİNLİĞİ HİSSEDİYORUM"
Emirgan sahilinde güneşlenen Yaşar Sarıhasan ise herkesin bayramını kutlayarak, "İstanbul bayram nedeniyle boşalmış. Biz İstanbul'da kaldık. 40 senedir İstanbul'dayım. Şu an 40 yıl önceki sakinliği hissediyorum. Trafik yok, kalabalık yok. İstanbul böyle daha güzel oluyor" dedi.DHA 

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar