banner864

İstanbul'da tramvay yoluna ağaç devrildi: 3 yaralı 02 Kasım 2014, 21:36

Eminönü'nde, Gülhane tramvay durağının arka bölümünde bulunan yaşlı bir çınar ağacının devrilmesi sonucu 3 kişi yaralandı.

İstanbul'da tramvay yoluna ağaç devrildi: 3 yaralı paylaşan: ulusalkanal
Eminönü'nde, Gülhane tramvay durağının arka bölümünde bulunan yaşlı bir çınar ağacının devrilmesi sonucu 3 kişi yaralandı.

Olay saat 19:51'de, tramvay durağının bulunduğu bölgede meydana geldi. Birçok yerli ve yabancı turistin uğrak noktalarından olan Gülhane tramvay durağının arka bölümünde bulunan yaklaşık 30 metre yüksekliğindeki yaşlı çınar ağacı büyük bir gürültüyle durağa doğru devrildi. Devrilen ağaç tramvay hattına ait elektrik tellerini de kopardı. Kopan elektrik telleri nedeniyle zaman zaman patlamalar meydana geldi. Çevrede bulunan esnaf ile yerli ve yabancı turistler büyük panik yaşadı. Ağacın devrildiği bölgede bulunan 3 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri 3 yaralıyı ambulanslarla çevre hastanelere taşırken, itfaiye ekipleri de hattaki elektriği keserek vatandaşları uzaklaştırdı.

KORKU DOLU ANLAR CEP TELEFONU KAMERASINDA


Olay sonrasında yaşanan korku ve panik vatandaşların cep telefonu kameralarına da yansıdı. Çekilen görüntülerde, tramvay hattına elektrik sağlayan kabloların koptuğu ve zaman zaman patlamalar meydana geldiği görülüyor.
Çevrede bulunan esnafın Türkçe ve İngilizce bağırarak turistleri elektrik hattının bulunduğu yerden uzaklaştırmaya çalıştıkları dikkat çekiyor. Vatandaş kamerası daha sonra ise yerde yatan 2 yaralıya dönüyor. Sağlık ekipleri olay yerine gelerek yaralıları sedye ile ambulanslara taşıyor.

Tramvay seferleri yeniden başladı

Tramvay durağının bulunduğu alana devrilen ağaç nedeniyle dün akşamdan bu yana iptal edilen seferler yeniden başladı.

YARILALARIN DURUMU İYİ


Bu arada, hastanedeki 3 yaralının durumunun olduğu öğrenildi. Yaşlı çınar ağacının "kökünün çürümesi" nedeniyle devrildiği tahmin ediliyor. Olayla ilgili incelemeler sürüyor.

Ozan URAL / İstanbul DHA

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar