banner864

İşte kazanın altında yatan o ihmaller zinciri 29 Mart 2014, 13:31

Mersin'de 10 kişinin yaşamını yitirdiği kazanın altından ihmaller zinciri çıktı. TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu çalışma yaptı, 10 kişiyi ölüme götüren ihmalleri raporlaştırdı. İşte kazaya neden olan o aksaklıklar...
10 kişinin canını ihmaller zinciri aldı. Mersin'de 10 kişinin ölümü ile sonuçlanan hemzemin geçitteki tren kazasının ihmaller nedeniyle olduğu ortaya çıktı.

TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu işçi servisi ile trenin çapışması sonucu yaşanan faciayı inceledi, kazaya neden olan aksaklıkları bir rapor halinde açıkladı. Raporda "Facia, adeta geliyorum demiştir" ifadelerine yer verildi.

Hemzemin geçitteki kazanın, bariyerler kapanmadığı için yaşandığı iddia edilmiş, geçit bekçisi tutuklanmıştı. İşte raporda bu önemli iddiaya yer verildi, durdurma bariyerlerinin yetersiz olduğu vurgulandı.

Rapora göre, bekçi kulübesinin yakınında bulunan boş vagonlar, görevlinin görüş mesafesini olumsuz etkiledi. Bu şekilde hemzemin geçitten geçen araçların Mersin yönünden gelen treni görme açısı da kapanmış oldu.

Ayrıca hemzemin geçit görevlisine trenin geldiğini haber verecek elektronik uyarı sistemi de bulunmuyordu.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar