banner864

İşte Muş halkının vatan sevgisi 03 Ağustos 2015, 19:11

"Muş'ta Bayrağını Vatanı'nı canından çok sevenler var. Kürt, Türk bir vücutta yaşıyoruz, bunun bölünmesine de müsade etmeyeceğiz" bu sözler Muşlu yurttaşlarımıza ait. Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ın PKK saldırısında şehit olmasından sonra, halk kenti Türk bayraklarıyla donattı. Terörle anılmak istemeyen vatandaşların ortak vurgusu vatan, bayrak ve kardeşlik oldu.
Arslan Kulaksız. Namı diğer "Halkın Komutan"ı.

Kimi zaman çocuklarla fotoğraf karelerindeydi, kimi zaman eylem yapan köylüleri sakinleştirdi.

O, 27 Temmuz'da arıza yaptığı aracından indiği sırada PKK saldırısına uğrayan Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız.

Binbaşı kulaksız görev süresi dolmasına rağmen Muş'un Malazgirt ilçesinde ayrılmak istemedi. Çünkü oradaki halkla bütünleşmiş onların evladı, babası olmuştu.

Muşlular, Arslan komutanın ardından şehri bayraklarla donattı.

Çay ocağı, belediye binaları, dükkanlar, inşaatlara al bayraklar asıldı.

Vatan ve bayrak vurgusu yapan yurttaşlar, Binbaşı Kulaksız için bir de "Muş Halkı Arslan Şehitlerini Unutmaz" yazılı pankart hazıladı.

Halkın dilinden düşmeyen sözcükler, barış, birlik ve vatan oldu.

Muş halkı kendilerinin terörist gibi gösterilmesine de tepkili.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

öztürk türkkan :

lafla olmaz konuşmayı çok iyi beceren polatıkacılar bak ülkeyi ne hale getirdi haydi madem teröre karşısınız bunu eylemle gösterin söylemle değil size yapılanlar ortada fısat bulurlarsa daha neler yaparlar ....haydi.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder