İzmir Barosu'ndan Feyzioğlu açıklaması 10 Mayıs 2014, 21:35

İzmir Barosu resmi internet sitesinden Danıştay'ın 146. yıldönümünde yaşanan olaylarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "TBB Başkanına yönelik bu saygısız ve tahammülsüz tavrı kınıyoruz" denildi
İşte o açıklama; 

10.05 2014 tarihinde Danıştay'ın kuruluş yıldönümü töreninde yargının kurucu unsuru bağımsız savunmanın temsilcisi olarak konuşma yapan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'na Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı tarafından tahammül edilememiş, edep ve saygı sınırlarını aşan bir tepki gösterilmiştir.

Belirtmek isteriz ki, TBB Başkanı'na yapılan saygısızlık tüm savunma makamına, Barolara ve tüm avukatlara yapılmıştır.

Barolar ve avukatlar kendilerine yönelen saldırılara bugüne kadar nasıl sessiz kalmamış ise bugün de bizzat Başbakan eliyle sergilenen "mahalle kabadayılığına" sessiz kalmayacak, boyun eğmeyecektir.

Başbakan'ın hukuka saygılı olacağı günlerin geleceğini ümit ediyor, TBB Başkanına yönelik bu saygısız ve tahammülsüz tavrı kınıyoruz.

ulusalkanal.com.trYorumlar

Recep TOPBAŞI :

Koskoca ülke ne hale geldik. Metin bey zeki, çok güzel konuşuyor fakat kaleler bir bir gitmiş barolar birliğinde bütün umudumuz yani. Ayrıca devlet yönetimindeki asıl hiyerarşiyi de gördük. Herkesi peşine taktı götürdü resmen.

Oner cortuk :

Sindirilemeyen tek bizler kaldik onun icin onurumuzla savasmaya devam etmeliyiz. bunun yeri neresi olursa olsun gerek meclis gerek kutlamalar gerekse toplantilar.saygilar sunarim sayin fevzioglu.adam gibi adamsin

Yavuz Gönülşen :

Başbakan'lığa laik biri olması lazım ! " The SICMAN of TURKEY ! ".

Kazım Sarıkaya :

Tüm gönlümle katiyor ve destekliyorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar