banner864

İzmir'de tren kazası 03 Nisan 2015, 19:55

İzmir'in Torbalı ilçesi yakınlarında bir yolcu treninin iki vagonu raydan çıktı.
İZMİR'in Torbalı ilçesi yakınlarında bir yolcu treninin iki vagonu raydan çıktı. 250 yolcusu olduğu öğrenilen trende bazı yolcuların panik nedeniyle fenalaşırken, ilk bilgilere göre olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Kaza, bugün akşam saat 19.00 sıralarında Pancar İstasyonu yakınlarında meydana geldi. 250 yolcusu ile Denizli-İzmir seferini yapan tren, Torbalı ilçesindeki Pancar İstasyonu'na yaklaştığı sırada otomatik makas arızası nedeniyle iki vagon raydan çıktı. Makinistin güçlükle durdurduğu trenin devrilmemesi büyük bir faciayı önledi. Ölen ya da yaralanan olmadığı kazada bazı yolcular panik ve korku nedeniyle fenalaştı. Kontrol amaçlı Torbalı Devlet Hastanesi'ne götürülen yolcuların sağlık sorunları bulunmadığı ve sakinleştiri yapıldığı belirtildi. Basmane İstasyonu'na gidecek olan trenin raydan çıkması üzerine hat üzerindeki seferler iptal edildi. 

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı. (DHA)Etiketler

Yorumlar

cem :

akp iktidarın her şeyin olması mümkündür. akla hayale gelmeyen kazalar, eylemler, işler olabilir. ancak bunların tek sebebi yandaşçılık, yaltakçılık, rantçılık, menfaatçilik bilumum usulsüzlükle dolu uygulamalarıdır.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder