banner864

İzmir'de ulaşım isyanı! 09 Temmuz 2014, 20:11

Yorumlar

izmirli :

sevgili aziz kocaoğlu, izmirliye dayatığınız toplu eziyet sisteminin yanlışlığını kabul etmeniz ve bu uygulamadan bir an önce vaz geçmeniz gerekmektedir. sisteminizle ilgili önerileri, şikayetleri ve itirazları kara propoganda diyerek gözardı edemezsiniz. sağlıklı bireyler bile sisteminiz yüzünden eziyet çekmekteyken; engelli, yaşlı, hasta, hamile vb. durumlardaki vatandaşların halini düşünemiyor musunuz? bu durumdaki kişileri sosyal yaşamdan soyutladığınızın farkında değil misiniz? verdiğiniz istatistik değerlerin başarınızı” değil, insanların başka alternatifleri olmadığından mecburiyetlerini gösterdiğini farkedemiyor musunuz? yada bizim bu manipülasyonunuzun farkında olduğumuzu? yolcuların daha rahat, konforlu seyahat etmeleri sağlandı” şeklindeki açıklamanızın tamamiyle aldatmaca olduğunu bilmiyor musunuz? en kötüsü de yaptığınız uygulama ile izmirliye doğru düzgün hizmet alabilmek için akp'ye oy vermesi gerektiğini düşündürdüğünüzün farkında değil misiniz?

izmirli :

sevgili aziz bey, yaptığınız uygulamaları eleştirme hakkına sahip olan ve mümkün olan her araçla öneri, şikayet ve itirazlarımı dile getirmeye çalışan bir izmirli olarak size bir önerim var. mademki yapmış olduğunuz toplu taşıma düzenlemesinden vatandaşın memnun olduğuna bu kadar inanıyorsunuz ve istatistiksel verileriniz de bunu gösteriyor; o zaman hergün bu toplu taşıma araçlarını kullanmak zorunda kalan vatandaş üzerinde bir anket yapın ve anketin gerçek” sonuçlarını kamuoyuyla paylaşın. hep bereber görelim izmirlinin konforu ne derece artmış ve ne derece kolaylaşmış toplu taşımada hayatı. metro ve izban istasyonları ile vapur ve otobüslerde vatandaşın doldurması istenecek, sadece belediye çalışanlarının kullanılabileceği ve dolayısıyla maliyet açısından herhangi bir sıkıntı yaratamaması gereken, bir iki sorudan oluşan küçük bir anket en doğru sonucu verip bütün bu tartışmaya gereken noktayı koyacaktır.

izmirli :

sevgili aziz bey, projeniz uygulanabilir değil ve yanliş. bunu uygulamak konusunda inatçılık gösterip yapılan bütün önerileri, bütün şikayetleri, bütün itirazları kara propoganda diyerek görmezden gelmeyin lütfen. izmirin raylı sistem alt yapısı ve/veya deniz ulaşımı planladığınız sistemi kaldıracak durumda değil henüz. yaptığınız uygulama ile izmir halkının sabrını sınıyorsunuz, farkında mısınız? yeni toplu taşıma düzenlemeniz ile vatandaşınızın eziyet çekmesine sebep olduğunuzun farkında mısınız? yapılan uygulama ile engelli, yaşlı, hasta, hamile vb vatandaşımızın hayatını daha da zorlaştırdığınızın farkında mısınız? yapılan uygulama ile şahsi aracı olanları şehir merkezine gitmeleri gerektiğinde kendi araçlarıyla gitmeye zorladığınızın farkında mısınız? yapılan uygulama ile izmir halkını doğru hizmet alabilmek için akp'ye oy vermesi gerektiğini düşündürdüğünüzün farkında mısınız? yazık ediyorsunuz izmirlilere ve sonuç olarak da kendinize.

izmirli :

akpnin izmirde kazanabilmek için yaptıkları ortadayken chpnin ve chpli belediye başkanının izmiri akpye kaptırmak için elinden geleni yapması üzücüdür. izmir halkı aziz kocaoğlunun belediyecilikteki yetersizliğine ve izmire hizmet vermekteki başarısızlığına rağmen son seçimlerde de chp demiştir. izmirli; çamurlu sokaklara, yıllardır süren ve hala bitmeyen metro inşaatlarına, kullandığı yolun defalarca kapatılıp her dafasında farklı bir işlem yapılmasına, alt yapı eksikliğine, plansız şehirleşmeye, şehrin gecekondu görünümüne katlanırım, yeterki yaşam tarzıma karışılmasın demiştir. izmirli chp demiştir, hatta aziz kocaoğluna rağmen chp demiştir. izmirli aziz kocaoğlunun uygulamalarını ve hayatlarını zora sokmasını hak etmemektedir.

izmirli :

izmir halkı son seçimde aziz kocaoğluna rağmen chp demiştir. son seçimlerde chp izmirde belediye başkanı adayı olarak aziz kocaoğlu yerine hiç bir belediyecilik tecrübesi olmayan ben”i bile aday gösterseydi, emin olun daha fazla oy alırdı. eğer bu uygulamada inat edilirse üzülerek söylüyorum ki chp izmiri büyük ihtimalle kaybedecektir. izmir de kaybedildiğinde; niye böyle oldu? niye kaybettik? diye dövünmemek için bu eziyete bir an önce son verilmesi gerekmektedir.

izmirli :

sayın chp yetkilileri, izmirde yaşanmakta olan toplu taşıma eziyetine müdahale etmeniz gerekmektedir. aziz kocaoğlu'nun uygulamakta ısrar ettiği proje yanlıştır. yapılan uygulama ile izmir halkının sabrı sınanmaktadır. yeni toplu taşıma düzenlemesi ile vatandaşın eziyet çekmesine sebep olunmaktadır. yapılan uygulama ile şahsi aracı olanlar şehir merkezine gitmeleri gerektiğinde kendi araçlarıyla gitmeye zorlanmaktadır. sonuç olarak yapılan uygulama ile izmir halkı aziz kocaoğluna oy verdiğine pişman edilmekte, doğru düzgün hizmet alabilmek için akp'ye oy vermesi gerektiği düşündürülmektedir.

izmirli :

değerli eshot yetkilileri, internet sitenizde yapılan uygulamayla ilgili açıklamalar arasında toplu taşımayı kullananların önceki dönemde %30u 2 yada 3 kez aktarma yapmaktadır” denilmektedir. bu da demektir ki önceki durumda toplu taşıma kullananların %70i tek hatla gidecekleri yere gidebilmekteydiler. yaptığınız uygulama ile siz geri kalan %70i de 2 yada 3 aktarma yapmaya mecbur bıraktığınızın farkında mısınız? hergün 1 milyon 250 bin kişinin kullandığı toplu taşıma sisteminde yeni uygulamanız ile 875 bin kişi de memnuniyetsizlik yarattığınızın ve eziyet çektirdiğinizin farkında mısınız?

izmirli :

sayın aziz kocaoğlu yapmadıklarınız yapmayacaklarınızın teminatı olduğu için son yerel seçimlerde chp'ye oy verenlerin büyük çoğunluğu sizden herhangi bir hizmet bekleyerek oy vermemişti. ancak ve malesef ulaşım konusunda bir hizmette bulunmaya karar verdiniz ve toplu taşımayı tüm izmirliler için tam bir eziyete dönüştürmeyi başardınız. yapılan bütün eleştirilere, bütün uyarılara ve bütün itirazlara rağmen de bu uygulamanıza inatla devam etmektesiniz. en azından chp'nin daha fazla zarar görmemesi adına, sizden ricam, izmirli için tam bir eziyete dönüşen bu uygulamayı sona erdirmek için daha ne yapmamız gerektiği konusunda bir açıklama yapmanız.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder