banner864

Kaç bisiklet çaldığını hatırlamadı 15 Ekim 2014, 13:58

Adana'da polisin tespit ettiği 8 bisikleti çalan zanlı, önce güvenlik kamerasına sonra polise yakalandı. Zanlının kaç bisiklet çaldığını hatırlamadığını söylediği öğrenildi.
Adana'da polisin tespit ettiği 8 bisikleti çalan zanlı, önce güvenlik kamerasına sonra polise yakalandı. Zanlının kaç bisiklet çaldığını hatırlamadığını söylediği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Seyhan ilçesinde art arda bisikletleri çalınan vatandaşlar polise şikayette bulununca, Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, bisikletlerin çalındığı yerlerde güvenlik kamerası incelemesi yaptı.

İnceleme sonucunda bir kişinin gündüz vakti vatandaşların gözleri önünde 8 ayrı yerden bisiklet çaldığı belirlendi.
Güvenlik kameraları görüntülerine göre, şahıs, bir hırsızlık anında ise park edilen bisikletin yanından geçip yoldaki otomobilin altına bakıyor sonra kalkıp vücut hareketleri yaptıktan bir süre sonra gözüne kestirdiği bisiklete binip gidiyor.

Polis yaptığı incelemenin ardından hırsızlık zanlısının Recep D. (33) olduğunu belirledi. Zanlıyı tespit ettikten sonra hırsızlık ekipleri onun gidebileceği yerlere şok baskınlar yaptı. Ayrıca polis zanlının evinin çevresinde de 24 saat nöbet tutmaya başladı. Eve gelen Recep D., polis tarafından gözaltına alındı.

Emniyette ifadesi alınan Recep D.’nin, uyuşturucu bağımlısı olduğunu söyleyerek, "Uyuşturucu bulmak için bisiklet çalıyorum. Çaldığım bisikletleri ne para verirlerse ona satıyorum ya da uyuşturucu karşılığı veriyorum. Bu zamana kadar kaç tane bisiklet çaldım hatırlamıyorum. Sayısını hiç bilmiyorum" dediği öğrenildi.

Recep D. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

FATİH KEÇE/İHA

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar