banner864

‘Kadınlarımızın özgürlüğü cumhuriyet ile yaşam bulacaktır’ 03 Haziran 2015, 13:54

Vatan Partisi Eskişehir Milletvekili Adayı Ayşe Dust, Anayasa Mahkemesi tarafından imam nikahından önce resmi nikah şartını ortadan kaldırılması ile ilgili bir açıklama yaptı.
“İmam nikahı resmi bir sözleşme değildir. Bu nedenle AYM’nin bu kararından sonra dini duyguları istismar edilen gençlerimiz kandırılacak, çocuk evlilikleri artacak, çok eşle evlilik çoğalacak kadın ve çocukların mağduriyetleri sosyal bir yara olarak büyük bir sorun haline gelecektir” diyen Dust, “Yıllar ilerledikçe bu yanlışın topluma faturası çok ağır olacaktır. Atatürk’ün altı ilkesinden biri olan laikliğin esnetilerek yorumlanması sonucunun nerelere varacağını bir kez daha anlamış bulunuyor, AYM’nin bu kararını protesto ediyoruz” dedi.

Dust sözlerini şu şekilde tamamladı: “Yıkılan cumhuriyetin, yeni yasalarla bir yeni ortaçağ düzenine döndürüldüğünü görüyoruz. Bu bir sistem sorunudur. Vatan Partisi'nin içinde yer alacağı bir Milli Hükümet ile bu uygulamalara son verilecektir. Kadınlarımızın özgürlüğü Cumhuriyetimizle yaşam bulacaktır.
 


Gizemgül Yavuz/ Eskişehir

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar