banner864

Kağıthane'de patlama 15 Mayıs 2014, 11:00

İstabul Kağıthane'deki 3 katlı binada meydana gelen doğalgaz patlamasında 1 kişi yaralandı. Olay sırasında binada başka kimse olmaması olası can kayıplarının önüne geçti.
 Türkiye Soma'daki faciaya ağlarken İstanbul'da da bu sabah bir facianın eşiğinden dönüldü.

Sabah saat 06.00 sıralarında Kağıthane'deki bir binada doğalgaz patlaması meydana geldi. 3 katlı binada gerçekleşen patlamada bir kişi ciddi şekilde yaralandı.

Edinilen bilgiye göre yaralanan bir yurttaş yüzünde ve vücudundaki yanıklarla binadan çıkmayı başarıdı. Yaralı yurttaş, çevredekilerin ilk müdahalesinin ardından Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Patlama sırasında binada başka kimsenin olmaması olası can kayıplarının önüne geçti. Gültepe Dernek Sokak'ta gerçekleşen patlama çevredeki bina ve iş yerlerinde maddi hasara da neden oldu.

Mahalle sakinleri patlamayı "deprem oldu sandık" sözleriyle anlattı.


İGDAŞ'tan patlama açıklaması

"Bugün sabah saatlerinde Kağıthane Gültepe Mahallesi Dernek Caddesi'ndeki binanın zemin katında bir patlama meydana gelmiş ve bir kişi yaralanmıştır. 187 Doğalgaz Acil Hattı'na 06.07 saatinde gelen ihbar üzerine, olay yerine giden İGDAŞ ekipleri binanın doğalgaz akışını kesmiş ve gerekli önlemleri almıştır. İGDAŞ acil ekiplerinin yaptıkları ilk incelemede, mutfaktaki ocağın doğalgaz bağlantısını sağlayan fleks borunun kesilmiş olduğu tespit edilmiştir. Fleks borudan sızan doğalgazın ortama yayılarak patlamaya sebep olduğu düşünülmektedir. Patlama sonucu bir vatandaşımız yaralanarak hastaneye kaldırılmıştır. Kesik fleks boru Emniyet görevlilerince incelenmek üzere alınmıştır. Söz konusu adreste meydana gelen olayın kesin nedeni, yapılacak adli soruşturma sonucunda netlik kazanacaktır. Yaralanan vatandaşımıza acil şifalar diliyoruz"


Etiketler

Yorum Gönder