banner864

Kamyonete çarptıktan sonra şarampole yuvarlandı 19 Haziran 2015, 14:26

Antalya'nın Manavgat ilçesinde sürücüsünün çalışır halde bıraktığı otobüs, kayarak önünde park halindeki kamyonete çarptıktan sonra şarampole yuvarlandı. Otobüsün çarptığı kamyonet ise bir evin bahçe duvarını yıktı
 Salkımevler Mahallesi’nde çalışır vaziyette park halindeki 34 GPB 13 plakalı otobüs, el freni çekilmediği için önünde park halinde bulunan Ahmet Şahin’e ait 07 LD 505 plakalı kamyonete arkadan çarptı. Otobüsün çarptığı kamyonet ise çarpmanın etkisiyle hareket edip bir evin bahçe duvarını yıkarak, 6-7 metre yüksekten aşağıya ters vaziyette düştü.

OTOBÜS SÜRÜCÜSÜ ŞOKE OLDU
Tezcan Çökelez’in kullandığı 34 GPB 13 plakalı otobüsün Manavgat Belediyesi tarafından personel taşımak amacıyla kiralandığı belirtilirken, sürücü Çökelez ise aracı akşam park ettiğini, sabah gürültüye uyandığını söyledi.

EL FRENİNİN ÇEKİLMEDİĞİ İDDİASI
Çevrede bulunan vatandaşlar ise sabah saatlerinde sürücü Tezcan Çökelez’in otobüsü çalıştırdığını, otobüsün havası boşaldığı için hareket etmemesi üzerine otobüsü havanın dolması için çalışır halde bırakarak evine geri döndüğünü ve el freni çekili olmadığı için havanın dolmasının ardından otobüsün kendiliğinden hareket ederek kazaya sebebiyet verdiğini iddia etti.

ARİF KAPLAN
İHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar