banner864

Kargo aracıyla kaçakçılığa suçüstü 04 Ekim 2014, 14:34

Ankara'da bir kargo şirketine ait kamyonetin gizli bir bölmesine sakladıkları yüzlerce karton kaçak sigaraları başka bir araca sevk eden şahıslar polis tarafından yakalandı.
Ankara'da bir kargo şirketine ait kamyonetin gizli bir bölmesine sakladıkları yüzlerce karton kaçak sigaraları başka bir araca sevk eden şahıslar polis tarafından yakalandı.
Batıkent Çakırlar mevkii otoban girişinde devriye görevi yapan asayiş ekibi bir kargo şirketine ait olan kamyondan, başka bir kamyonete birşeyler yüklendiğini fark etti. Araçlara yaklaşan polis ekibi, şahısların hareketlerinden ve çelişkili ifadelerinden şüphelendikleri 4 kişiyi gözaltına alarak olay yerine takviye ekip istedi. Savcılıktan alınan arama kararı sonrası polis ekipleri araçlarda arama yaptı. Yapılan ince aramada kargo şirketine ait kamyonetin zula tabir edilen bölmesinde farklı markalarda 1388 karton kaçak sigara ele geçirdi.

SİGARALAR VAN'DAN ANKARA'YA GETİRİLDİ

Yapılan incelemede yüzlerce karton kaçak sigaranın kargo şirketine ait kamyon ile Van'dan getirildiği tespit edildi.

EMNİYET AMİRİ TEŞEKKÜR ETTİ

Kaçak sigara sevkiyatı yapan şahısların, yükleme sırasında polislerin dikkati sayesinde yakalanmasını değerlendiren Emniyet yetkilisi, “Arkadaşlara dikkatlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Ankara'nın göbeğinde büyük bir kaçakçılığı önlediniz. Arkadaşlarımızın dikkati sayesinde bu kaçak sigaralar temin edildi. Bütün arkadaşlarımı tebrik ediyor hepinizi alnınızdan öpüyorum. dedi.
Kaçak sigara sevkiyatına karışan, biri kargo şirketine ait kamyonet olmak üzere 2 araç polislerin nezaretinde emniyetin otoparkına götürüldü. Olayla ilgili gözaltına alınan 4 şahıs, Asayiş Ekipleri tarafından Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Tahsin GÜNER- Muhammed BAYRAM ANKARA - DHA

Etiketler

Yorum Gönder