banner864

Kaş'ı sel vurdu! 15 Ocak 2015, 00:56

24 saatte metrekareye 212 kilogram yağışın düştüğü turizm merkezi Kaş'ta sel felaketi yaşandı...
İlgili Galeriye Git Kaş'ı sel vurdu!
Yusuf Yavuz

Antalya'nın Kaş ilçesinde iki gündür süren şiddetli yağmur, ilçe merkezinde sel felaketine neden oldu. İlçe yerleşiminin sırtlarında yer alan Gediefe platosu yoğun yağışın ardından göle döndü. Bölgedeki dere yataklarında biriken sel suları Kaş-Antalya karayolunun istinat duvarını yıkarak Andifli Mahallesi'ndeki evlere de zarar verdi. Park halindeki otomobiller de selin getirdiği molozların altında kaldı. Bazı evlerin giriş katlarını su bastı.

METREKAREYE 212 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜ, KAŞ'I SEL BASTI
İki gündür devam eden şiddetli yağmur, Antalya'nın Kaş ilçesinde sel felaketine neden oldu. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre 13-14 Ocak arası Kaş ilçe merkezinde metrekareye 212,5 kilogram yağış düştü. İlçe merkezinin sırtında bulunan Gediefe platosu göle dönerken, bölgedeki dere yatakları aşırı yağışla birlikte sel olup Kaş'a aktı. Kaş-Antalya karayolunun istinat duvarlarını yıkarak Andifli Mahalesi'ne ilerleyen sel suları, bazı evlerin giriş katlarında hasara neden olurken, bazı otomobiller de moloz yığınına gömüldü.

SEL SULARI MARİNAYA DOLDU, KARAYOLU TRAFİĞE KAPANDI
İlçe merkezindeki cadde ve sokaklar ile, Büyükçakıl Plajı ve Kaş Marina da sel sularından etkilenirken can kaybının yaşanmadığı felaketle ilgili maddi hasar tespitine yönelik çalışmalar yapıldığı öğrenildi. Öte yandan aşırı yağış Kalkan ve Bezirgan mahallelerinde de etkili oldu. Bezirgan ovası göle dönerken Kalkan'daki kimi ev ve işyerlerini su bastı. Denizden yükselen dev dalgalar ve sel sularının getirdiği kayalar nedeniyle Finike-Demre-Kaş karayolu bir süre trafiğe kapandı.

Fotoğrafar: Can Kahvecioğlu
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar