banner864

Katliam gibi kaza! Hayatını kaybedenlerin sayısı artıyor 31 Ekim 2014, 08:39

Türkiye bu sabah da Isparta'dan gelen bir felaket haberiyle uyandı. Karaman'ın Ermenek İlçesi'nde madende yerin altında suyun içinde 18 işçi 4 gündür mahsur... İşçilerden 16'sı evli ve çocuklu... Yerin altındaki babalara ağlarken Isparta’nın Yalvaç İlçesi’nden elma bahçesinde çalışan işçileri Gelendost’a götüren midibüs kaza yaptı. İlk belirlemelere göre 15 kişi öldü, 30 kişi de yaralandı. Ölü sayısı daha sonra 17'ye yükseldi. Ölü ve yaralıların çoğu evlerine ekmek götürmek için didinen kadınlar...
Isparta'nın Yalvaç İlçesi’nden elma bahçesinde çalışan işçileri Gelendost’a götüren midibüs kaza yaptı. İlk belirlemelere göre 17 kişi öldü, 28 kişi de yaralandı.

Kaza saat 07.15 sıralarında Yalvaç’ın Balkonak Köyü’ne 2 kilometre uzaklıktaki meydana geldi. Yalvaç’tan Gelendost’a elma toplama işinde çalışanları götüren ve sürücünün kimliği henüz öğrenilemeyen midibüs, virajlı yolda şarampole yuvarlandı.Kazada ilk belirlemelere göre 15 kişi öldü, 30 kişi de yaralandı. İlerleyen saatlerde hastaneye kaldırılan yaralılardan biri daha hayatını kaybetti ve ölü sayısı 17'ye yükseldi.

Yalvaç ve Isparta’dan kaza yerine sağlık ekipleri ve ambulanslar sevk edildi.
Yalvaç Kaymakamı Ahmet Altıntaş, ilçenin Balkonak mevkisinde Akşehir'den Gelendost'a elma toplamaya giden işçileri taşıyan midibüsün ilk belirlemelere göre freninin boşalması sonucu yol kenarında istinat duvarına çarpıp yan yattığını belirtti.

15 YARALI AKŞEHİR’E SEVKEDİLDİYalvaç Kaymakamı Ahmet Altıntaş, ilçenin Balkonak mevkisinde Akşehir'den Gelendost'a elma toplamaya giden işçileri taşıyan midibüsün ilk belirlemelere göre freninin boşalması sonucu yol kenarında istinat duvarına çarpıp yan yattığını belirtti.Isparta’nın Yalvaç İlçesi yakınlarındaki kazada yaralananlardan 15’i ambulanslarla yakındaki Konya’nın Akşehir İlçesi’ndeki Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kazayı duyan yaralıların yakınları da hastaneye akın etti.

YÜK FAZLALIĞI FRENİ PATLATTI

Eski model midibüsün kaza yerine 1 kilometre kala rampa çıktıktan sonra inişe geçtiği, bu sırada yük fazlalığından dolayı freninin patlaması sonucu kontrolden çıktığı belirtildi.

Midibüsün önce yolun sağ tarafındaki toprak tepeye doğru tırmandığı, ardından da yan devrilerek 100 metre sürüklendiği kaydedildi.

Isparta’dan gelen bir ekip, midibüsün lastiklerinin derinliklerini ölçtü, aracın genel durumuyla ilgili notlar aldı.

Cumhuriyet Savcısı’nın kaza yerindeki incelemesi sürerken cenazeler Yalvaç Devlet Hastanesi morguna götürüldü. DHA

Yorumlar

can erzincan. :

zaten 20 kişilik mğnübüse 45 kişi almışlar ne kemerinden söz ediyorsun...

ömer demirezen :

25 kişilik araçta 46 kişi var. kemer takmak mümkün değil.

Kara Biber :

yazik. 18 madende daha kurtulamadi , 15 de burda. herhalde kemerde yok. kemer takilsa az yarali ve ölen olurdu.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder