Kayak merkezinden bir acı haber daha! 26 Ocak 2015, 14:10

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi'nin yasak bölgesinde gece dört arkadaşıyla birlikte suni kar püskürtme direğinin etrafına koruyucu olarak sarılan minderi söküp onun üzerinde kayan üniversite öğrencisi, tahta korkuluklara çarparak hayatını kaybetti.
 Olay, dün gece saat 23.05 sıralarında Palandöken Kayak Merkezi'nde yasaklı olan A Telsiyeji 10 Numaralı Pistte meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Erzurum Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde tekniker olarak çalışan ve aynı zamanda Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi 3'üncü sınıf öğrencisi Aksaraylı 25 yaşındaki Mehmet Akif Koyuncu, gece dört arkadaşı ile çıktığı Palandöken Kayak Merkezi'nde suni kar püskürtme direğinin etrafına koruyucu olarak sarılan minderi söküp onun üzerinde kayarken tahta korkuluklara çarparak canından oldu.
Olay üzerine Koyuncu’nun yanında bulunan dört arkadaşı durumu hemen '156 Alo Jandarma' hattına bildirdi. Kısa sürede olay yerine giden Jandarma Arama ve Kurtarma (JAK) timleri Mehmet Akif Koyuncu'yu karmotosikletli sedyeye alarak indirdi ve ambulansa nakletti. Kaldırıldığı Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde doktorların tüm çabalarına karşın Koyuncu kurtarılamadı. Koyuncu'nun ölüm nedeninin belirlenmesi için cesedi Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

Olayla ilgili tahkikat başlatılırken kazanın meydana geldiği alanın yasak bölge olduğu vurgulandı. (İHA)

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar