banner864

Kayalıklarda mahsur kaldılar! 02 Ağustos 2015, 09:44

ZONGULDAK'ın Ereğli İlçesi'nde, piknik yapmak için gittikleri kayalıklarda dalgaların yükselmesi nedeniyle mahsur kalan 1'i çocuk 4 kişi kurtarılmayı bekliyor.
Zonguldak'ta yaşayan Ümit-Demet Çavuş çifti, 4 yaşındaki kızları Buğlem, isminin Elvan olduğu öğrenilen bir kadın ile birlikte piknik yapmak için Ereğli İlçesi'nde oturan arkadaşlarının yanına gitti. İddiaya göre; 10 kişi bir botla Köseağzı mevkisinde bulunan Dombay kayalıklarına gitti. Akşam saatlerinde dalganın kabarmasıyla birlikte dönüş kararı alan 10 kişiden 6'sı botla geldikleri kıyıya çıktı. Bu sırada iyice kabaran dalgalar nedeniyle bot kıyıya yanaşamadı. Kayalıklarda mahsur kalan Ümit-Demet çifti ile kızları Buğlem Çavuş ve Elvan'ı kurtarmak için çalışma başlatıldı. Olay yerine itfaiye, jandarma ve polis ekipleri yönlendirildi. Ekipler, yaklaşık 100 metreyi aşan dik ve sarp kayalar nedeniyle karadan bir çalışma yapamadı. Dev dalgalar nedeniyle de denizden yapılan çalışmalar sonuç vermedi. Bunun üzerine mahsur kalan 4 kişiyi kurtarma çalışmaları sabah başlamak üzere sonlandırıldı.

İsmail Koçak, piknik yapmak için gittikleri kayalıklarda dalgaların yükselmesi sonucu arkadaşlarının mahsur kaldığını söyledi. Koçak, şöyle dedi: "Hep beraber oraya gittik. 3-4 saat durduk orada. Deniz dalgalanmaya başlayınca 'geri dönelim' dedik. İki aile ile biz geri döndük. Dönüşte deniz iyice dalgalandı ve bot gidemedi. Denizin durulmasını bekledik, ama deniz kudurmuş durumda. Yiyecek her şeyleri, suları var. İki bayan, bir çocuk ve bir erkek var şu anda orada. Şu anda denizin durulmasını bekleyeceğiz. Valilikten ‘kimseyi riske atmayalım, deniz durulsun ondan sonra alalım’ demişler. Onların durumu orada gayet iyi. Telefonla görüşüyoruz. Psikolojileride iyi. Bizde burada olduğumuzu hissettiriyoruz onlara."

(DHA) 
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar