banner864

Kayataş’ın cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi 23 Kasım 2013, 14:49

Sivas’ın Divriği İlçesi’nde, beylik tabancasıyla intihar eden Jandarma Astsubay Mürsel Kayataş, memleketi Kars’ın Yalınkaya köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi.
Divriği ilçesinde Jandarma Komando Bölük Komutanlığı’nda bir yıldır görev yapan Kars nüfusuna kayıtlı Jandarma Astsubay Mürsel Kayataş, dün gece evinde beylik tabancasıyla kendisini başından vurarak intihar etmişti. Bekar olan Kayataş’ın cenazesi yapılan inceleme ve otopsinin ardından Divriği Devlet Hastanesi Morguna kaldırılmıştı. Kayataş’ın cenazesi daha sonra memleketi Kars’a getirildi. Kayataş için Fethiye Camisinde askeri cenaze töreni düzenlendi.

Düzenlenen cenaze törenine Kayataş’ın yüzlerce seveni ve ailesinin yanı sıra Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hasan Çelik Gönülal, Emniyet Müdürü Ercan Çakmak ve askeri erkân katıldı.

Kars İl Müftüsü Mehmet Genç tarafından kıldırılan Cuma namazına müteakip cenaze namazının ardından Kayataş’ın cenazesi askerlerin omzunda bir süre taşınarak cenaze aracına konularak Merkez Yalınkaya köyüne götürüldü. Kayataş’ın cenazesi burada gözyaşları arasında toprağa verildi.

Öte yandan Kayataş’ın intiharı ile ilgili olarak soruşturma devam ediyor. 


Özgür Tuğrul
ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

EMEL DEMIR :

KIM BILIR BU REJIME DAYANAMADIGI ICIN INTIHAR ETMIS OLABILIR BUNU ANCAK KENDISI VE HAK BILIR AMA BEN OYLE TAHMIN YURUTUYORUM BENIDE BU DURUMLAR COK SINIRIMI YIPRATIYOR ACIKCASI

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder