Kaymakam'daki keyfe bak! 06 Mart 2014, 21:45

İstanbul Tabip Odası, Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde görevli Aile Hekimi Doktor Mehmet Zeki Türe'nin kaymakam baskısıyla işten çıkarılmasına tepki gösterdi. Tabip Odası kararın iptal edilmesini istedi.
İstanbul Tabip Odası, Şırnak Güçlükonak ilçesinde Kaymakam baskısıyla işinden atılan Doktor Mehmet Zeki Türe için basın toplantısı düzenledi.

Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde görevli Aile Hekimi Doktor Mehmet Zeki Türe kaymakamın eşi rahatsızlanınca görevli olduğu acil bölümünü bırakmayıp eve gitmemesi üzerine sözleşmesi fesih edilerek işinden atıldı.

Açıklamayı İstanbul Tabip odası Aile Hekimleri komisyonu Doktor Hakkan Hekimoğlu yaptı.Hekimoğlu, kararın iptal edilmesini istedi.

Olay öncesi hiç ceza puanı bulunmayan Türe'nin olaydan sonra 2 haftada ceza puanı 155 ulaştı ve 100 ceza puanını aştığı için sözleşmesi fesih edildi. 

Keyfi bir şekilde evine çağıran kaymakam ve sözleşmesinin fesih edilmesini sağlayan tüm sorumluların açığa alınmasını istedi. İstanbul Tabip odası Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Bozçalı keyfi olarak baskı oluşturulmasını kabul etmediklerini belirtti.

İstanbul Aile Hekimliği Derneği adına konuşan Doktor Ece Gürgüt baskıların aile hekimlerini yıldıramayacağını söyledi. Doktorlar 11 Mart'ta sağlıkta uygulanan baskılar ve kötü uygulamara karşı iş bırkacak.

Haber & Kamera: İnanç Saraçoğlu

ulusalkanal.com.tr
 

Yorumlar

vatandaş :

idarecilerdeki keyfe bak ayaklarına gidilecek tedavi edilecek helal olsun.senin vatandaştan farkın ne acile gelecek olan garibanlara kim bakacak o doktor görevini terk ederse saygılarımla

meraklı :

bir doktor acil servisinde görev yaptıgı yeri asla terkedemez,bu nedenle derhal işine geri alınmalıdır,kaymakam hakkındaki işlem valiligi,ve iç işleri bakanlıgını alakadar eder.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar