banner864

Kaymakamlık çözüm olarak ortak ATM kurdu 21 Ekim 2014, 17:36

PKK yanlılarının Güneydoğu'aki eylemlerinde, hedeflerden biri de bankalardı. ATM'ler kullanılamaz hale gelince yurttaşlar mağdur oldu. Şırnak'ın Silopi ilçesinde Kaymakamlık soruna ilginç bir çözüm buldu.

Kaymakamlık çözüm olarak ortak ATM kurdu paylaşan: ulusalkanal
PKK yanlılarının Güneydoğu'aki eylemlerinde, hedeflerden biri de bankalardı. ATM'ler kullanılamaz hale gelince yurttaşlar mağdur oldu. Şırnak'ın Silopi ilçesinde Kaymakamlık soruna ilginç bir çözüm buldu.Güneydoğu Anadolu'daki PKK eylemleri sırasında, banka şubeleri özellikle hedef alındı. Eylemler nedeniyle banka binaları ve ATM'ler kullanılamaz hale geldi.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde bütün ATM'ler tahrip edildi. Eylemler sırasında ilçede bulunan 7 banka şubesi hasar gördü, bu bankalara ait 9 ATM cihazı tamamen bozuldu.

Yurttaşlar para çekecek zihaz bulamayınca kaymakamlık devreye girdi. Kaymakamlık binasının girişine bankalara ait ortak bir ATM cihazı yerleştirildi.

Artık vatandaşlar para çekme ihtiyaçlarını, zor da olsa giderebiliyor.

Banka şubelerinde ise tadilat çalışmaları sürüyor. İlçedeki iş adamları da banka işlemlerini en yakın çevre il ve ilçelere giderek çözmeye çalışıyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder