banner864

Kilis'de çatışma 23 Ocak 2014, 19:05

Kilis sınırında sabah saatlerinde gergin anlar yaşandı. Devriye görevi yapan askerler, dur ihtarına uymayan 2 kişiye ateş açtı. Kaçakçılık yaptığı iddia edilen 2 kişiden biri hayatını kaybetti.
Sabaha karşı Suriye sınırındaki Kilis İnanlı Köyü’nde devriye görevi yapan askerler, Suriye’den getirilen kaçak şekerleri otomobile yükleyen 2 kişiyi fark etti. 

Kaçakçılık yaptığı iddia edilen 2 kişi askerleri görünce otomobille kaçtı. Dur ihtarına uymayınca askerler ateş açtı. Otomobildeki Fayat Arslan ile Yusuf Karaçizmeli yaralandı.

Yaralanan 2 kişi, ambulansla Kilis Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, 30 yaşındaki Fayat Arslan kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı.

Bu olayın ardından Gaziantep 5'inci Zırhlı Tugay Askeri Savcılığı inceleme başlattı. İsimleri açıklanmayan 3 asker gözaltına alındı.  

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Yabanı kurt :

Köyü Âğaya veriseniz ? Çalıştırır kaşılığında bir Kuru Ekmegi bile Çok Gôrür!!

BURHAN TURAN :

bende orda askerkkllik yaptim yazik olmuş olmuş . allah srahmet eeylesi̇n. orda askerkli̇k yapmak igerçekten çok zor dur desen durmazlar vursan da basi̇n yanar allah sabir versi̇n ,

adsuz :

dogru soyluyirsun kardesim biz ken insanlarimiza care bulmuyorken baskalari ile ugrasiyoruz Allah yardimcimiz olsun.

MEHMET ÖZAKTAŞ :

ben bir kilisli türk vatandaşıyım.ve şunu iyi anlayın.bu memleketin nufusu 80 bindi oldu 180 bin. bu memlekette iş sorunu büyük problemdi şimdi iş bulma gibi bir imkan yok.geçim derdinden insanlar kendilerini kaçak yollardan sigara şeker ve çay ticaretine vurdu ve bu yüzden öldürülüyorlar. şuraya dikkat çekinizki suriyeye yapılan silah sevkiyatlarında askerlerimiz nedense çakiliyor devriye atmıyor veya suriyeli teroristlere ateş açmıyor.suriyeden taze taze adam öldürüp türkiyeye geçmeye çalışan teroristlere hoşgeldin bile ediyor.türk askerinin bir onuru vardı artık oda kalmadı.bu memlekette yaşamayı imkansız hale getirdinz.bu memleketteki zengin çok zengin fakir ise aç hgale düştü. bu memlekette 2 tabak yemek için muhtaç olan yokken şimdi her sokak ekmeğe muhtaç insanlarla doldu.diyeceğim.bu devran böyle sürmüyecek bu yaptıgınız zalimce katliyamlar gün gelip size dönecek.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar