banner864

Kırık far parçasından sürücüye ulaşıldı 05 Mayıs 2015, 12:15

Cansu'nun ölümüne neden olan sürücü 5 yıl hapse çarptırıldı.
 Cansu'nun ölümüne neden olan sürücü 5 yıl hapse çarptırıldı.

ADANA'da çarptığı motosiklette eşiyle birlikte Kurban Bayramı ziyaretinden dönen 20 yaşındaki Cansu Demir'in ölümüne neden olan otomobil sürücüsü 22 yaşındaki Yusuf Toprak, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Yeşiloba Mahallesi'ndeki Adana Oto Center önünde 4 Ekim 2014'de meydana gelen kazada, motosikletle Kurban Bayramı ziyaretinden dönen 23 yaşındaki Mustafa Emir ve eşi Cansu Emir'e, arkadan gelen kırmızı renkli bir otomobil çarptı. Plakası alınamayan otomobilin sürücüsü, olay yerinden kaçtı. Ağır yaralanan 1 çocuk annesi Cansu Emir, 9 gün süren hayat mücadelesini kaybetti. Kazada yaralanan Mustafa Emir ise hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

KIRIK FAR PARÇASINDAN SÜRÜCÜYE ULAŞILDI

Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün Suç Araştırma Bürosu ekipleri, kazaya karışan otomobili bulmak için çalışma başlattı. Polis, tamirhaneleri gezerek kırık far parçasından araç sahibi Yusuf Toprak'a ulaştı. Yusuf Toprak, olay günü otomobili Van'da askerlik yapan ve bayram iznine gelen kendisiyle aynı adı taşıyan yeğeni Yusuf Toprak'ın kullandığını söyledi. Otomobil sahibinin ifadesi üzerine yeğen Yusuf Toprak tutuklandı.

'MOTOSİKLET ÖNÜME KIRDI'

Yusuf Toprak, Adana 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle karar duruşmasına çıktı. Yaşanan olay nedeniyle çok üzgün olduğunu belirten Yusuf Toprak, "Keşke bu kaza hiç olmasaydı. Olay tamamen motosikletin aniden direksiyonu önüme kırması ile meydana gelmiştir" dedi.

Mahkeme heyeti, Yusuf Toprak'ı taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırdı, tutukluluk halinin de devamına karar verdi.

Salih ÜÇTEPE /DHA

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar