banner864

“Kissebükü halkındır!“ 30 Haziran 2014, 22:13

Cennet gibi bir koy daha imara açıldı. Bodrum'un Kissebükü Koyu'na turizm tesisi yapılmasını protesto eden yurttaşlar, tehlikeye dikkat çekmek için tekne gezisi düzenledi.
Kissebükü... Muğla'nın Bodrum ilçesinde cennetten bir parça...

Haftasonu ailelerin uğrak mekanı, dalgıçların renkli balıklara eşlik ettiği, iş yükünden bunalan insanların nefes aldığı bu koy imara açıldı. İmar kararı Yalı Beldesi'nin bütünşehir yasasıyla mahalleye dönüştürülmesinin ardından geldi.

Mavi ile yeşilin buluştuğu bu cennet koya, turizm tesisi yapılmak isteniyor.

Koya beton blokların gelmesini yöre halkı protesto etti.

Bodrum Denizciler Derneği koya tekne gezisi düzenledi.

Eyleme; Mavi Yol Girişimi Plâtformu, Bodrum Kent Konseyi, Beşiktaş Bodrum Çarşı Grubu ve Yunuslara Özgürlük Plâtformu üyelerinin yanı sıra yapımcı ve yazar Arif Keskiner ile oyuncu Salih Kalyon da destek verdi.

Mavi Yol Girişimi Sözcüsü Filiz Dizdar, yıllardır imara açılmaması için mücadele verdikleri Kissebükü Koyu için "www.kissebuku.com" adlı bri internet sitesi kurduklarını ve mücadeleden vazgeçmeyeceklerini söyledi.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Caner Turan :

halkınmış tüm Türkiye Tayyip in babasının malıdır

BİROL AHİ :

ki̇ssebükü bi̇ze anlatilan cenneti̇n bi̇r köşesi̇ olmali..gözleri̇ni̇ hirs bürümüş betonkafali i̇nsanlarla bu evreni̇ solumak ne aci...nasil i̇nsanlari kaçirip organlarini satan çete varsa bunlarda doğamizin ci̇ğerleri̇ni̇ söküyorlar bodrum çarşi bunlarla sonuna kadar mücade edecek bi̇r telefon yeter

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder