banner864

Köy Öğretmenin Projesine, İlçe Milli Eğitim Müdürünün tuhaf ret cevabı 30 Mart 2015, 17:00

"Gönül Köprüsü " projesiyle köy okuluna gidecek olan sanatçılara Antalya Elmalı İlçe Eğitim Müdürlüğü izin vermedi.
 "Gönül Köprüsü " projesiyle köy okuluna gidecek olan sanatçılara Antalya Elmalı İlçe Eğitim Müdürlüğü izin vermedi.

Antalya Elmalı İlçesi Bayralar Köyünde Müzik Öğretmenliği yapan Emre Dayıoğlu'nun "Gönül Köprüsü " projesi ile köy okulununa gidecek olan sanatçılar, öğrenciler ile söyleşi ve dinleti yapacaktı. 1 Nisan Çarşamba günü köy okulunda gerçekleşecek olan söyleşi ve dinletinin izin yazısına Antalya Elmalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden gelen telefonla iznin çıkmadığı öğrenildi.

3 yıldır Müzik Öğretmenliği yapan Emre Dayıoğlu'nun sosyal paylaşım sitesinde yaptığı yazılı açıklama da Dayıoğlu şunları kaydetti, "Antalya Elmalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akalın"ı arayıp iznin verilmeme nedenini sorduğumda "ÇOCUKLAR NE ANLAR OPERADAN!" yanıtını alınca şoka girdim.3 yıllık öğretmenliğim sürecinde hiç bir şeyden ve hiç kimseden korkmadım. Emeklerimin ve yaptıklarımın hep arkasında durdum. Bir eğitimcinin eğitimle asla bağdaşmayan cümlesini duymak beni çok üzdü. Sizler ne olur çocuklarınızı müzikten, operadan, senfoniden, halk müziğimizden, köy müziğimizden uzak tutmayınız."

Köy okulunda yapılacak olan 'Gönül Köprüsü' etkinliği sadece söyleşi ve dinletiden ibaret değildi. Elmalı-Bayralar Köyü Durmuş Yener Ortaokuluna gidecek olan sanatçılar köy okulunun kütüphanesi için de kitap bağışı çağrısı yapmışlardı.


Merve Demirağ
ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar