banner864

Kütahyalı çoban ressam, doğada gördüğünü tuvale aktardı 24 Temmuz 2015, 10:08

KÜTAHYA'nın Elmacık Köyü'nde çobanlık yapan 55 yaşındaki Muharrem Akyol, yağlıboya ve karışık teknik ile yaptığı doğa resimlerini Bodrum'da sergilemeye başladı. 4 yaşında resim yapmaya başladığını belirten Akyol, tüm gününü doğayla iç içe geçirdiği için çobanlık yaparken gördüklerini tuvaline taşıdığını söyledi.
Kütahya'nın Elmacık Köyü'nde çobanlık ve taş ustalığı yapan evli 2 çocuk babası Muharrem Akyol, köyünde yaptığı tabloları Bodrum'da beğeniye sundu. Cumhuriyet Caddesi'nde işletmeciliğini Maksut Çelik'in yaptığı Bodrum Arteo Resim Galerisi'nde eserleri sergilenen Akyol şunları anlattı:

"İşim gereği günün 24 saati doğa ile iç içeyim. Ayrıca taş ustalığı yapıyorum. İlkokul mezunuyum, ama resim tutkusu her geçen yıl büyüyerek bu günlere geldi. Birçok galeride resimlerim sergilendi ve satışa sunuldu. Bodrum'da da ilgi büyük oldu. Daha 4 yaşındayken, kalemle bir şeyler karalamaya başlamışım. Kuş, kedi, köpek, ağaç resimleri çiziyormuşum. 2010 yılında yaptığım bir resme çerçeve yaptırmak için çerçeveciye gitmiştim. Ünlü ressam Hüseyin Yüce resimlerimi gördü, çok beğendi. O günden sonra beni yönlendirdi. Kendisinden çok esinlendim. Ankara, İstanbul ve Kütahya'da dört kişisel sergi açtım. Yaptığım resimler büyük ilgi gördü şimdi amacım yurt dışında sergi açmak."

Akyol'un naif tarzda yaptığı ve tamamen doğayı resmettiği eserleri yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekti. Galeri işletmecisi Maksut Çelik "Akyol'un eserleri olağan dışı. Büyük ilgi görüyor. Akyol için yurt dışında bir sergi açmayı planlıyoruz" dedi.

DHA 

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar