Maça giden öğrenciler kaza yaptı 18 Nisan 2015, 15:23

ÇORUM'un Alaca İlçesi'nde voleybol maçına giden lise öğrencilerini taşıyan traktör kaza yaptı. Kazada traktör römorkunda bulunan 17 öğrenci yaralandı.
Kaza dün Çorum'un Alaca İlçesi'nde meydana geldi. Mehmet Çelik Anadolu Lisesi öğrencileri, Alaca Spor Salonu'nda karşılaşacakları Fen Lisesi voleybol maçı için traktör römorku ile yola çıktı. Spor salonuna yaklaştıkları sırada 20 yaşındaki Osman Ç.'nin kullandığı 19 LL 302 plakalı traktör, dönüş yaparken sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yan yattı. Römork üzerinde bulunan 17 öğrenci de yola savruldu. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri yaralı öğrencilere olay yerinde ilk müdahaleyi yaptıktan sonra, ambulanslarla Alaca Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan öğrencilerden 3'ü Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilirken, 14 öğrenci ise tedavileri sonrası taburcu edildi. Alaca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hürrem Dursun, olayın ardından Alaca Devlet Hastanesi’ne giderek yaralı öğrencilerin durumu hakkında bilgiler aldı.

Polis ekipleri kazayla ilgili soruşturma başlattı. Müsabaka da ertelendi.


Yusuf ÇINAR
DHA
Etiketler

Yorumlar

ahmet :

çocuklarımızın hayatlarını keyfi olarak riske atanlara bir ceza verilecek mi? okul müdürü baştan suçlu görevden alınmalı. ilçe milli eğitim müdürünün bütün kaynakları ilçede sendika temsilcisinin müdür olduğu okula ayırdığı doğru mu? düzenlediğin bir turnuvanın ulaşımı sağlayacaksın eğer ilçe müdürüysen. ayrıca kaza geçiren öğrencilerin okulunu kapatmak istemenle oraya servis ayarlamaman arasında bir bağ var mı? okul müdürü ilçeden servis istedi mi? bu sorular hep sorulmalı.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar