banner864

'Madem böyle bir şey yapacaktın...' 05 Mayıs 2015, 11:41

Kullanılmayan eşyaları ateşe verdi, yangın paniği yaşattı.
 Kullanılmayan eşyaları ateşe verdi, yangın paniği yaşattı.

ÇANAKKALE'de bir süre önce boşaltılan huzurevi bahçesinden yükselen alevler ve şehri saran kara duman tabakası, 'yangın var' diye herkesi alarma geçirdi. Daha sonra, görevlinin kullanılmayan eski eşyaları kendisinin yaktığı ortaya çıktı.

Esenler Mahallesi'nde bulunan ve bir süre önce boşaltılan, iki gün sonra da yıkımı gerçekleşecek olan huzurevi binası bahçesinden akşam saatlerinde önce dumanlar yükselmeye başladı. Bir süre sonra da alevler yükseldi. Kısa sürede dumanlar şehrin üzerini sardı. Alevler büyüdü ve üç katlı binanın çatısına kadar yükseldi. Çevredeki dairelerde yaşayanlar alevleri görünce huzurevinde yangın çıktığını sanıp, durumu polise ve itfaiyeye bildirdi. Olay yerine ilk olarak polis ekipleri geldi. Alevlerin çok büyük olması nedeniyle itfaiyenin acil olarak gelmesi istendi, yaralı olabileceği düşüncesiyle sağlık ekipleri de çağrıldı.

Ancak polisler, huzurevi bahçesinde binanın hemen dibinde yükselen alevlerin yanına yaklaştığında bir kişi olduğunu farketti. Görevli olduğu öğrenilen kişi, iki gün sonra yıkılacak olan huzurevinden çıkan eski çekyat, yatak ve bazı eşyaları bir yere toplayıp kendisinin ateşe verdiğini söyleyince gerçek ortaya çıktı. Ancak polis, kendilerine, sağlık ekiplerine ve itfaiyeye yangın paniği yaşatan, çevre sakinlerini de ayağa kaldıran bu olay nedeniyle görevliye serzenişte bulundu. Polis, "Madem böyle bir şey yapacaktın arayıp durumdan haberdar etseydin. Bir sürü yangın ihbarı geldi. Herkesi ayağa kaldırdın" dedi. Görevli ise, "Ben de ateşin bu kadar büyüyeceğini tahmin etmemiştim. Yoğun duman yükselince itfaiyeyi arayıp durumu izah ettim" diyerek kendisini savundu. Kısa süre sonra olay yerine gelen itfaiye ekibi alevleri söndürdü.

Burak GEZEN /DHA

Yorum Gönder