banner864

Madenci minibüsü TIR'la çarpıştı! 22 Mayıs 2014, 10:31

BOLU'nun Mengen İlçesi'ne bağlı Gökçesu Beldesi'nde maden işçilerini taşıyan minibüsün TIR'la çarpışması sonucu 21 madenci yaralandı.
 18 kişi taburcu edilirken, 3 madenci tedavi altına alındı.

Kaza sabah saatlerinde, Mengen'in Gökçesu Beldesi'nde meydana geldi. Gökçesu Beldesi'nde bulunan bir kömür ocağında çalışan maden işçilerini taşıyan, sürücülerinin kimlikleri belirlenemeyen 14 BU 276 plakalı minibüs ile karşı yönden gelmekte olan 67 CY 899 plakalı TIR çarpıştı. Minibüs çarpışmanın etkisiyle yoldan çıkarak devrildi. Kazada 21 kişi yaralanırken, 10 kişi Bolu Köroğlu Devlet Hastanesi'ne, 11 kişi ise Mengen Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Mengen'e kaldırılan 11 kişi tedavilerinin ardından taburcu edildi. Bolu'ya getirilen Ömer Kazancı, Sabri Delen, İsmail Çetinel, Ferdi Baş, Vahdettin Gökmen, Barış Sugeçti ve Hasan Tabak tedavilerinin ardından taburcu edildi. İsa Ovaz, Metin Çengel ve Vedat Eliusta'nın tedavileri ise sürüyor.

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Bolu Köroğlu Devlet Hastanesi'ne gelerek yaralı maden işçilerini ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu. İşçiler, Vali Zahteroğulları'na, "TIR yolda kayınca minibüs dorseye çarptı. Minibüs yoldan çıkarak tarlaya devrildi. Çok kötü bir kazaydı" dediler.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

DHA
Etiketler

Yorumlar

MSS :

ancak korkunç bir felaketten sonra "işçi"ye farklı isim verilir, fark edilir oldu. yurdun dört bir yanında sık sık işçileri taşıyan servis araçları kaza yapar. haberlerde 3 işçi öldü, 9 işçi yaralandı diye geçiştirilir, haber değeri bile taşımaz. oysa bağdat caddesinde aşırı hızdan kaza yapıp ölen üniversiteli ana habere çıkar, hayat hikayesi 2-3 gün konuşulur. o da insan, işçi de insan. ama işçi deyince daha değersiz, harcanabilir oluyor, üzülmeye gerek olmayan olarak görülüyor. o işçilerin de birer insan oldukları, aileleri, sevdikleri olduğu. ayrı ayrı değerli oldukları konuşulmuyor bile.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar