banner864

Manisa çöplüğünde yangın 08 Ağustos 2015, 16:14

Manisa çöplüğünde çıkan yangın rüzgarın etkisiyle büyüyerek devam ediyor.
Edinilen bilgiye göre, şehir çöplüğünde sıcak havanın etkisiyle saat 18.30 sıralarında başlayan yangına çok sayıda itfaiye aracı, orman yangın söndürme aracı ve yangın söndürme helikopteri müdahale etti. Spil Dağı eteklerinde bulunan şehir çöplüğünde çıkan yangının ormanlık alana sıçramaması için orman işletme ekipleri de görev alırken, 2 yangın söndürme helikopteri sürekli olarak alevlerin üzerine su atıyor.
Rüzgarın etkisiyle hızını artıran yangını kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor. 


MANİSA ÇÖPLÜĞÜNDEKİ YANGIN DEVAM EDİYOR

Manisa çöplüğünde akşam saatlerinde başlayan yangın yağmura rağmen devam ediyor.
Manisa'nın Turgut Özal Mahallesinde Spil Dağı eteklerinde bulunan şehir çöplüğünde başlayan yangını söndürme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yangına orman işletmeye bağlı 2 yangın söndürme helikopteri, 6 arazöz, 2 ilk müdahale aracı, 3 adet su tankeri, Manisa Büyükşehir Belediyesine ait itfaiye araçları ve yaklaşık 100 personel müdahale ediyor.

Turgut Özal Mahallesi Muhtarı İsmet Bakşi, "Yıllardır her yaz aylarında bu yangını yaşıyoruz. Yıllardır bu feryatlarımızı duyan yok. Her gün buraya 700 ton çöp atılıyor. Şu anda çöplüğün doğusu orman hepsi çam ağacı. Bir tutuşursa ki biraz önce tutuştu bereket gündüz olduğu için müdahale edip söndürdüler. Bu işe çözüm bulamıyorlarsa ve buraya çöp gelmeye devam ederse biz burada arabaların altına yatarız” dedi.
Şiddetli yağmurun yağması ile kontrol altına alınan yangında söndürme çalışmaları devam ediyor.

İHA 
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar