banner864

Mehmet Yuva’nın acı günü 27 Haziran 2014, 13:37

Aydınlık Gazetesi yazarlarından Şam Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Yuva, annesi Mediha Yuva’yı toprağa verdi.
Aydınlık Gazetesi yazarlarından Şam Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Yuva, annesi Mediha Yuva’yı toprağa verdi.

Yuva’yı bu acılı gününde dostları ve arkadaşları yalnız bırakmadı. Yuva’nın cenazesine İşçi Partisi yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mediha Yuva, Hatay-Kırıkhan civarında geçirdiği trafik kazasının ardından hastaneye kaldırılmıştı. Mediha Yuva’nın cenazesi Atatürk Mahallesinideki evinden alınarak, yeni mahalledeki asri mezarlıkta toprağa verildi.

Prof Dr. Mehmet Yuva, annesini ölümünün esas nedeninin enfeksiyon kapması ve ardından kalp krizi geçirmesi olduğunu belirterek özellikle hastanelerin sağlıksız koşullarına dikkat çekti.

Yuva, Aydınlık’a yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Annem trafik kazası geçirdi ölüm nedeni bu değildir. 16 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra tam iyileşti ve taburcu edeceğiz derken, aniden kalp krizi geçirdi ve vefat etti. Kalp krizinin nedeni ise enfeksiyon kapması olarak söylediler ama halen hangi tür olduğu konusunda bize tam sonuç verilmedi.”


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Süreyya Nebi :

mekanı cennet rahmeti bol olsun.yakınlarına ve sn yuva ya sabır dilerim.anne acısı çok başka..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder