banner864

Melih Gökçek geri adım attı 10 Temmuz 2014, 16:34

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek; belediye otobüsünün ateşe verilmesi nedeniyle Ankara'nın Tuzluçayır semtinde bazı seferlerin iptal edilmesi uygulamasına, CHP milletvekillerinin de destek verdiği eylemin ardından son verdi.
Sertaç Koç'un Milliyet'teki haberine göre, 8 Haziran'da Lice olaylarını protesto için Ankara 'nın Mamak ilçesindeki Tuzluçayır semtinde düzenlenen gösteriler sırasında bir belediye otobüsü ateşe verilmişti. Gökçek, bunun üzerine Tuzluçayır semtine yapılan bazı otobüs seferlerini iptal etmişti. EGO Genel Müdürlüğü, yolcuların ve şoförlerin can güvenliği nedeniyle bazı hatların güzergâhlarını değiştirmişti. Halkevleri, belediyenin bu uygulamasını protesto eylemi başlatmıştı.

CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün ile İstanbul milletvekili Mahmut Tanal, bu eyleme destek vermişti. Aygün ve Tanal'ın bindiği belediye otobüsü kart kullanılmadığı gerekçesiyle Mamak karakoluna çekilmişti. Bu gelişmelerin ardından dün geceden itibaren Ege Mahallesi'ne otobüs seferleri yeniden düzenlenmeye başladı. 330 sefer sayılı Ege Mahallesi-Kızılay hattında eski güzergâh üzerinden sefer yapılması uygulamasına dönüldü.

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar