banner864

Meteoroloji'den Ege'de fırtına uyarısı! 04 Temmuz 2014, 11:18

Ege sahillerinde rüzgarın kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesinin beklendiği bildirildi. Fırtınanın özellikle Bodrum-Kaş arasında daha da şiddetli olacağı ifade edildi.
 Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bölgede halen kuzey yönlerden orta kuvvette zaman zaman kuvvetli esen rüzgar bu akşam saatlerinden itibaren etkisini artıracak.

Rüzgar, İzmir, Manisa, Çanakkale, Balıkesir ile Aydın'ın batı kesimlerinde kuvvetli ve zaman zaman 60-75 kilometreyi bularak fırtınaya dönüşecek.

Açıklamada, kuvvetli rüzgar ve fırtınanın cumartesi akşam saatlerine kadar bölgede etkili olacağı, meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi gibi konularda ilgili ve vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği kaydedildi.

Öte yandan Bodrum-Kaş arasında kuzey ve kuzeybatı yönlerden esen rüzgarın şiddetini artırarak, zaman zaman saatte 75 kilometre hıza ulaşması bekleniyor.

Antalya'nın Kaş ilçesi ile Muğla'nın Bodrum ilçeleri arasında denizde fırtına beklendiği bildirildi. Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Bodrum-Kaş arasında kuzey ve kuzeybatı yönlerden 5 ila 7 kuvvetinde esen rüzgar, şiddetini artıracak.

Rüzgarın hızı zaman zaman saatte 75 kilometreye kadar çıkabilecek. Fırtına, yarın akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedecek. Meteoroloji yetkilileri, fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta denizciler ve balıkçılar olmak üzere ilgililer ile vatandaşları tedbirli ve dikkatli olmaya çağırdı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar