''Minibüs insandan değerli'' 21 Ocak 2014, 12:30

Hakkari'de mayın patlaması sonucu ölen Aydın Erol için mahkeme skandal bir karara imza attı. Mahkeme Erol için, 27 bin 242 lira tazminat ödenmesine karar verdi. Aynı mahkeme, patlamada hurdaya dönen minibüs için ise 30 bin 500 lira tazminata hükmetti.
Hakkari'nin Geçitli Köyü yakınında mayın patlaması sonucu hayatını kaybeden 9 kişi ile ilgili davada mahkeme skandal bir karara imza attı.

9 kişinin hayatını kaybettiği, 4 kişinin de yaralandığı ... yılındaki olayla ilgili, hayatını kaybeden Aydın Erol'un yakınları İçişleri Bakanlığı aleyhinde tazminat davası açtı. Davaya bakan, Van 3. İdare Mahkemesi ailenin manevi tazminat talebini reddetti. Maddi tazminat talebi ile ilgili ise, ilginç bir karar ortaya çıktı.

Mahkeme minibüs şoförü Aydın Erol için ailesine 27 bin 242 lira tazminat verilmesine hükmetti. Mahkeme, hurdaya dönen minibüs için ise 30 bin 500 lira ödenmesine karar verdi.

Minibüs için, hayatını kaybeden bir kişiden 3 bin lira daha fazla tazminat verilmesi kararı tepki topladı. Ölen yurttaşların yakınları, "Karar acımızı daha da arttırdı" diyerek verilen parayı reddetti.

Aile davayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne taşımaya hazırlanıyor.

ulusalkanal.com.tr
 

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar