banner864

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde Vatan Partisi'ni birinci parti yapacağız 20 Nisan 2015, 00:18

Vatan Partisi Öncü Gençlik Muğla seçim çalışmalarını başlatmak için Muğla Öğretmen Evi’nde basın açıklaması ve toplantı düzenledi.
Toplantı öncesi basın açıklaması yapan Öncü Gençlik Muğla İl Başkanı Beyhan Korkman açıklamasında şunları söyledi. ”Değerli dostlar, Bugün Türkiye’miz açısından önemi, tartışma götürmeyen bir döneme girmiş bulunuyoruz. Önümüzdeki 7 Haziran genel seçimleri bir dönemin değişeceği en kritik tarihtir. Türk Milleti birçok defa böyle dönemlerde zorluklarla göğüs göğüse çarpışmış ve zaferlerle çıkmıştır. Yine bu zaferi yakalamak için, içinde bulunduğumuz sürecin gerçeklerini iyi tespit etmemiz gerekiyor. Bu seçimlerde çok parti ama iki program yarışacaktır. Birincisi emperyalizm güdümlü yani ABD güdümlü vatanı bölmeyi hedefleyen, Türkiye'yi her geçen gün daha ağır borç batağına sokan üreticinin ve emekçinin karşısında, kadınların ve gençlerin geleceğini karanlıklara boğan gerici programdır. İkincisi ise Vatan Partisi'nin programıdır. Üretim ekonomisini, milletin birliğini, cumhuriyet ve aydınlanma değerlerini savunan, komşularla ve mazlum uluslarla barış esasına dayanan, gençliği ve kadınları karanlıklardan çıkaracak devrim programıdır.”
Diye konuşan Korkman konuşmasına şöyle devam etti.”Bu seçimlerin diğerlerinden farkı ortadadır. Türkiye'nin önünde büyük mecburiyetler vardır. Mecburiyetler, Türkiye'yi milli ve devrimci bir iktidara zorlamaktadır. Milliyetçilerin, halkçıların ve sosyalistlerin iktidarı ufukta görünmektedir. Biz gençler, vatan fedaileri, Silivri Zindanlarını yıkanlar, milli değerlerimize yapılan saldırılara göğüs gerenler, haziranda sokağa çıkan milyonlara önderlik edenler, barikatları yıkanlar, emperyalizmin başına çuvalı geçirenler, üniversitelerdeki gericiliğe ve bölücülüğe karşı vatan cephesini kuranlar, önümüzdeki bu kapışmadan da zaferlerle çıkacağız. Emeğimiz ve birikimimiz bu büyük mücadeleye feda olsun. Mustafa Kemal Atatürk'ün kararlılığıyla cephenin en önünde savaşmaya hazırız. İktidar olacağız.
7 Haziran sonrası oluşacak mecliste gençliği, Vatan Partisi'nin Türkiye'nin en genç adayları, en üst seviyede temsil edecektir. Adaylarımız mecliste Özgecanların, Abdocanların, Ali İsmaillerin, Berkinlerin ve tüm üniversite öğrencilerinin sesi olacaktır. Şimdi bu sesi yükseltmek için işbaşı yapıyoruz! Muğla SıtkıKoçman Üniversitesi'nde Vatan Partisi'ni birinci parti yapacağız. Oylarımızı örgütlerken aynı zamanda geleceğimizi örgütleyeceğiz. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz, görevlere hazırız. Teşekkür ederiz.’’ Dedi.

Coşkulu geçen toplantıda “ilk oylar Vatan’a Vatan iktidara” ve “Gençlik Oyları Vatan’a “ sloganları atıldı.

Aykut Kurt/Muğla
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar