banner864

Nöbetten Yürüyüşe Ataya Saygı 10 Kasım 2013, 15:18

10 Kasım Yas Değil Mücadele Günü Diyerek TGB öncüllüğünde İP ve Binlerce Antalyalı Ataya Saygı İçin Yürüyecek
 İşçi Partisi Antalya İl Başkanlığı tarafından başlatılan Ataya Saygı nöbeti sürüyor. Nöbete TGB ve çok sayıda Antalyalı da destek veriyor. İşçi Partisi'nin Ataya Saygı nöbeti saat 18:00 itibariyle son bulacak. TGB'nin çağrısıyla Büyükşehir Belediyesi önünden başlayacak olan Ataya Saygı yürüyüşünde nöbetçilerde yerlerini alacak. TGB'nin yürüyüşüne siyasi partilerin, demokratik kitle örgütlerinin ve çok sayıda Antalyalı'nın katılması bekleniyor.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının yıl dönümü olan 10 Kasım'ı Yas Değil Mücadele günü olarak ilan eden TGB'li gençler Ataya Saygı yürüyüşü düzenleyecek. Saat 18:00'de Büyükşehir Belediyesi önünden başlayacak yürüyüş Cumhuriyet Meydanı'nda son bulacak. Meydanda Antalyalılarla birlikte Ataya duyulan özlem ve onun bıraktığı devrim ve ilkelerine sahip çıkma kararlılığını haykıracak olan TGB'liler tüm Antalyalılara çağrıda bulundu. TGB Antalya İl Başkanı Alparslan Güneş, Cumhuriyet devrimlerine karşı yoğun bir saldırının olduğunu belirterek Mustafa Kemal'in devrimlerini tamamlama sorumluluğu ile mücadele de bayrağı en üst noktaya taşımaya çalıştıklarını kaydetti. "10 Kasım yas değil, mücadele günüdür" diyen Güneş, tüm Antalyalıları yürüyüşe çağırdı.

Mustafa Kemal Atatürk'ün 10 Kasımda ölümsüzleştiğini söyleyen Güneş, Atatürk'ün Türk Milleti kadar mazlum ve Ortadoğu halkları içinde önemli olduğunu belirtti. Güneş; "Bizler 10 Kasımları yas günü değil, mücadele günü olarak ilan ediyoruz. Bugün Cumhuriyet devrimlerimize yoğun bir saldırı mevcut. Mustafa Kemal'in cumhuriyetinin özgürleştirdiği kadınlarımıza saldırı, gençliğine saldırı, üniversitelerimize saldırı, KİT'lerin satılması Cumhuriyet devrimimize, Mustafa Kemal' saldırmak demektir. Biz Mustafa Kemal'den aldığımız görevle, bugün Mustafa Kemal devrimlerini tamamlama sorumluluğunu kendimizde hissediyoruz. Bu bağlamda mücadele bayrağını en yükseğe çıkartarak mücadelemizi sürdürüyoruz. Bugün saat 18:00 de TGB'nin çağrısıyla Antalya halkı ile birlikte bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Herkesi bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan sabah saatlerinde İP öncüllüğünde başlayan Ataya saygı nöbeti sürüyor. Nöbet saat 18:00 itibariyle sonlanacak. İP'liler de TGB'nin yürüyüşüne katılacaklar.

Haber: Devrim Dönmez
Fotoğraf: Merve Demirağ
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar