O ilde 3 noktada elektrik kesintisi 07 Haziran 2015, 19:13

Kayseri'de 3 mahallede kısa süreli elektrik kesintisi yaşantı. Kesintilerin direkteki izalatör patlaması ve kablo kopmasından kaynaklandığı ve lokal olduğu açıklandı.

Kayseri'de Kocasinan ilçesindeki Uğurevler, Yıldızevler Mahallesi ile Sahabiye Mahallesi Başak sokakta kısa süreli elektrik arızası yaşandı. Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi (KCTAŞ)uzmanları, Uğurevler-Yıldızevler arasındaki 20. cadde de elektrik direğindeki izalatörlerden birinin patladığını, Sahabiye mahallesi Başak sokakta ise şiddetli dolu ve yağmur yağışı nedeniyle bir telin düştüğünü ve arızanın kısa sürede onarıldığını, arızaların hava şartlarından dolayı lokal arızalar olduğunu ifade ettiler. 

Öte yandan seçimde oy verme süresinin tamamlanmasının ardından, sayılan ve partilere göre tasnif edilen oylar, çuvallara konularak, İl Seçim Kurulu'nun bulunduğu Adalet Sarayı'na getirildi. Sandık Kurulu Başkanları tarafından polis nezaretinde getirilen oylar, Adalet Sarayı'nda ilçelere göre ayrılmış bankolardaki İl Seçim Kurulu görevlilerine teslim edildi. DHA

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar