banner864

O şüpheli yakalandı! İşte ilk ifadesi 13 Ağustos 2014, 08:54

MOTOSİKLETLE Güneydoğu turuna çıkan ve Şanlıurfa'nın Halfeti İlçesi'nde metruk bir binada cesetleri bulunan emekli öğretmen 51 yaşındaki Abdullah Türk ile bir uluslararası petrol şirketinde çalışan 33 yaşındaki Engin Öksüz'ü öldürdüğü ileri sürülen şüpheli polis tarafından yakalandı.
MOTOSİKLETLE Güneydoğu turuna çıkan ve Şanlıurfa'nın Halfeti İlçesi'nde metruk bir binada cesetleri bulunan emekli öğretmen 51 yaşındaki Abdullah Türk ile bir uluslararası petrol şirketinde çalışan 33 yaşındaki Engin Öksüz'ü öldürdüğü ileri sürülen şüpheli polis tarafından yakalandı.
Geçen 21 Temmuz günü motosiklet ile Güneydoğu turuna çıkan Abdullah Türk ile Engin Öksüz'ün, Halfeti'nin Çeken Mahallesi'ndeki metruk bir binada cesetleri bulunmuştu. Tabancayla öldürüldükleri saptanan ve kamuoyunda geniş yankı uyandıran cinayetlerin ardından, polis olayı aydınlatmak için geniş çaplı soruşturma başlattı.

ÖZEL EKİP AYDINLATTI

Cinayetleri aydınlatmak üzere Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü bünyesinde 40 kişilik özel ekip oluşturuldu. Olayın meydana geldiği mahalle ile ilçe sakinleri ve bölgede motosikleti bulunan tüm kişilerle tek tek görüşen polis ekipleri, cinayet şüphelisi olduğu iddiasıyla 39 yaşındaki Hasan Yılmazer'i gözaltına aldı. Yakalanmasının ardından suçunu itiraf ettiği ve 2 motosikletçiyi paraları için öldürdüğünü söylediği öğrenilen şüphelinin sorgulanmak üzere Şanlıurfa'ya getirileceği bildirildi.

SORGULANMAYA BAŞLADI


Halfeti'de motosikletçileri öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan 39 yaşındaki 2 çocuk babası Hasan Yılmazer, Şanlıurfa'ya getirildi.

Geçen 21 Temmuz'da cesetleri bulunan motosiklet tutkunu Abdullah Türk ile Engin Öksüz'ü öldüren şüphelinin bulunması için kurulan özel ekip ilçede 250 kişide yüz yüze görüşme yapıp güvenlik ve mobese kameralarını inceledi. Cinayetin ardından bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıyan bir motosikletlinin cinayet şüphelisi olabileceği ihtimali üzerine çalışmasını bu yönde yoğunlaştıran polisler, son 6 ay içerisinde çalınan ve yeni alınan 17 bin motositin sorgulamasını yaptı. Bu sırada motosikletin freninin solda olduğu detayını fark eden polis, çevredeki mahallerde alıcı kılığına girerek şüpheliyle irtibat kurdu. Polisin alıcı olarak incelediği motosikletin aranan araç olduğu, şüphelinin kolundaki saatinde öldürülen Türk'e ait olduğunu saptadı. Polis bunun üzerine Savcılık kararıyla akşam saatlerinde şüpheli Hasan Yılmazer'i gözaltına alarak Şanlıurfa'ya getirdi. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorgulamasına başlanılan Yılmazer'in suçunu itiraf ettiği, rehber olarak iki motosikletciye eşlik ettiğini ancak anlaştıkları ücretin verilmemesi üzerine tartıştıklarını söylediği öğrenildi. Yılmazer, ilk ifadesinde şu bilgileri verdi:

"Olay günü ben İstanbul’dan gelen motosikletli 2 kişiye çevreyi gezdirmek için mihmandarlık yaptım. Onlara Halfeti’nin tarihi ve turistlik yerlerini gezdirdim. Yaklaşık 4 saat boyunca onlara eşlik ettim. Durumları iyi olmasına rağmen isteğim ücreti vermediler. Bu sırada aramızda tartışma çıktı. Üzerimde taşıdığım ruhsatsız tabancayla ikisini öldürdüm. Üzerlerini soyup yanımda bulunan çöp poşetine kokmamaları için sardım. Daha sonra yaklaşık 5 saat boyunca cesetlerin başında bekledim."

Polis ekipleri şüphelinin evinde ve olayın yaşandığı bölgenin çevresinde yaptığı aramada öldürülen Türk ile Öksüz'e ait bazı özel eşyalara da ulaştı.

Öte yandan cinayetin ardından talimatıyla özel ekip kurduran Şanlıurfa Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, şüphelinin yakalanmasının ardından öldürülen Öksüz'ün eşini telefonla arayarak cinayet şüphelisinin yakalandığını söyledi.

DHA

Yorumlar

Mulla kaman :

Turkiyede idamin getirilmesi lazim oldurulen kardeslerimize allah rahmet eylesin ailerin basi sagolsun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar