banner864

Öğrenci yurduna molotoflu saldırı 09 Nisan 2014, 12:09

ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde, erkek öğrencilerin kaldığı özel bir öğrenci yurduna, kimliği belirsiz kişiler tarafından, ses bombalı ve molotof kokteylli saldırı düzenlendi.
Saldırıda can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, öğrenciler büyük korku yaşadı. Yurt önünde bekleyen polis, saldırganlara gaz bombası ve plastik mermi ile müdahalede bulundu.

Cizre'nin Yafes Mahallesi'nde bulunan Nuhnebi Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu'na dün saat 22.00 sıralarında kimliği belirsiz kişiler tarafından, ses bombalı ve molotof kokteylli saldırı düzenlendi. Ölen ya da yaralanın olmadığı saldırıda, yurt içerisinde bulunan öğrenciler, büyük korku ve panik yaşadı. Yurt önünde bekleyen polis ekibi saldırgan gruba, gaz bombası ve plastik mermilerle müdahale etti. Ancak grupta bulunanlar, öğrenci yurduna saldırıya devam etti. Saldırgan grubun dağılmaması üzerine olay yerine zırhlı polis ekipleri sevkedildi. Kalabalık grup, olay yerine gelen polis ekiplerine de ses bombalı ve molotof kokteylleri ile saldırdı. Polisin de tazyikli su, gaz bombaları müdahale ettiği grup ara sokaklara kaçtı. Polis, kaçan göstericilerin yakalanması amacıyla soruşturma başlattı.

Ramazan İMRAĞ/CİZRE (Şırnak), (DHA)

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar