banner864

Otobüs arıza yaptı yolcular 8 saat bekledi 25 Temmuz 2015, 13:42

VAN'dan İstanbul’a giden özel bir firmaya ait yolcu otobüsünün, Kayseri’de arıza yapması nedeniyle 55 yolcu 8 saat bekletildi. Firma yetkililerine ulaşamayan yolcular, polise şikayette bulundu.
Van’dan 23 Temmuz günü saat 13.00’te 55 yolcuyla birlikte, İstanbul’a hareket eden özel bir firmaya ait yolcu otobüsü hareket ettikten bir süre sonra arıza yaptı. Arızanın giderilmesinin ardından otobüs tekrar yola çıktı ve 24 Temmuz saat 03.00’da Kayseri’nin merkez Melikgazi ilçesi Osman Kavuncu Mahallesi’nde ikinci kez arıza yaptı.

Otobüsün şoförüyle tartışan yolcular, firma yetkililerini arayarak başka otobüs gönderilmesini istedi. Ancak, olumsuz yanıt alan yolcular, şoförden mağduriyetlerinin giderilmesi için çözüm bulmasını söyledi. Çağrı merkezinin telefonlara yanıt vermemesi üzerine, şoför 55 yolcuyla beraber, otobüsü Kayseri Sanayi Sitesi’ne götürdü. Sanayide mahsur kalan yolcular polise de şikayetçi oldu.

Otobüs motorunun pistonlarının değiştirilmesinin ardından, saat 11.00’da arızanın giderilmesiyle, yolcular İstanbul’a doğru harekete geçti.

DHA 

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar