Peşmerge ağır kayıp verdi 10 Aralık 2014, 18:10

Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Peşmerge Bakanlığı, IŞİD ile çatışmaların bilançosunu açıkladı. Açıklamaya göre, IŞİD ile çatışmalarda 727 Peşmerge öldü, 3 bin 564 Peşmerge yaralandı. Suriyeli muhaliflere ait Suriye İnsan Hakları Gözlemevi raporuna göre de Ayn el Arab'daki çatışmalarda, 3 ayda 471 PYD'linin öldürüldü.
Peşmerge Bakanlığı, IŞİD ile çatışmaların bilançosunu açıkladı.

IŞİD ile sınırlı alanlarda çatışmaya giren Peşmerge ağır kayıp verdi. Bakanlık'ın açıklamasına göre, çatışmalarda 727 Peşmerge öldürüldü, 3 bin 564 Peşmerge yaralandı, 34 rütbeli Peşmerge de kayıp.

Bir rapor da Suriyeli muhaliflerin denetimindeki Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi yayınladı. Raporda, Ayn el Arab'daki çatışmaların bilançosu verildi. Raporda, IŞİD ile çatışmalarda 471 YPG'li ile 17 ÖSO militanının öldüğü belirtildi.

Ayn el Arab'daki çatışmalar ise sürüyor. Amerika öncülüğündeki koalisyon güçleri, bölgeye sabahın erken saatlerinde 3 hava saldırısı düzenledi. IŞİD'in de YPG kontrolündeki mahalleleri havan toplarıyla vurduğu gelen haberler arasında.

Öte yandan Erbil'e Çin'den önemli miktarda insani yardım geldi. Çin Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, sözkonusu yardım dün dün başkent Erbil’e ulaştı. 5 milyon dolarlık insani yardımın tıbbi malzeme, ilaç, çadır ve battaniyeden oluştuğu bildirildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar