banner864

Polisin tekme attığı 60 yaşındaki çiftçi konuştu! 21 Mayıs 2015, 10:01

Çıkan olaylarda torunu Muharrem Keskin'i gözaltına alan polisin serbest bırakmasını isteyen, fakat çıkan olaylarda yere düşerken polisin tekme attığı, Turhal merkezde yaşayan 3 çocuk sahibi 60 yaşındaki çiftçi Mehdi Altınkaynak ise, saat 08.00’de mali kurula gittiğini söyledi.
Oraya gittiğinde çalışmaların başlatıldığını belirten Altınkaynak, DHA muhabirine yaşadığı olayı anlatırken şunları söyledi:

"Çiftçimiz oraya geldi, oy kullanmaya başladı. Oy kullanma başlayınca polis devamlı bize baskı yaptı, kullandırmamaya çalıştı. O arada çiftçiyi dışarıya attı. O sırada benim toruna biber gazı sıktılar, arabaya götürdüler. Arabaya götürünce koştum peşlerinden. 'Ne geliyorsun' diye bana vurdular düşürdüler. Tekmelerin altından bir zaman kalkamadım ben. 'Vurmayın' dediysem de, ben 60 yaşındayım, bu yaştaki adama bu kadar işkence yaptılar. Bunun sorumlusu da oradaki emniyet amiridir. Ben oradaki polisleri tanımıyorum. Yapılan seçim seçime benzemiyor. Çiftçimizi orada boşuna topladık, işkence yaptık çiftçimize. Çiftçimize oyu kullandırmadılar.'
Mustafa TURAPOĞLU / TURHAL (Tokat), (DHA) 
Etiketler
PolisIşkence

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar