banner864

Romanların kavgası kanlı bitti! 14 Haziran 2015, 10:26

 KÜTAHYA'da çadırlarda kalan Romanlar arasında çıkan kavgada av tüfekleriyle açılan ateşte 7 kişi çeşitli yerlerine isabet eden saçmalarla yaralandı.
Olay, dün gece Osman Gazi Mahallesi'nde meydana geldi. Boş arazide kurdukları çadırda yaşayan Romanlar arasında henüz belirlenemeyen bir nedenden tartışma çıktı. Kısa sürede kavgaya dönüşen olayda, taraflar birbirlerine av tüfekleriyle ateş etti. Olayda, 7 kişi vücutlarının çeşitli yerlerine isabet eden saçmalarla yaralandı. Yaralılardan 4'üne olay yerine gelen 112 ambulansı içerisinde müdahalede bulunuldu. Bu 4 kişi sağlık durumlarının iyi olması nedeniyle müdahalenin ardından çadırlarına gönderildi. Diğer yaralılar Ali Rıza Özaslan, Doğan Özaslan ve Erol Uzma ise ambulanslarla Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılardan Doğan Özaslan hastanede tedavi altına alındı, Ali Rıza Özaslan ile Erol Uzma ise acil serviste gerekli tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Taburcu edilenlerden Ali Rıza Özaslan ve Erol Uzma, tüfekle ateş etme olayına karıştıkları iddiasıyla polis tarafından gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
Oğuzhan KILIÇ / KÜTAHYA,(DHA)
Etiketler

Yorum Gönder