banner864

Rüzgar'ı sınav heyecanı sardı 13 Kasım 2013, 11:02

Arama kurtarma köpeği Rüzgar'ın, Hollywood filmlerini aratmayan yaşam öyküsü bu… Ve rüzgar bugünlerde hayatının en önemli sınavına hazırlanıyor.
Onun hikayesi, daha henüz 1.5 yaşındayken sokağa terk edilmesiyle başladı. Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri ekipleri tarafından bulunduğunda, kaderinin tamamen değişeceğinden habersizdi. "Rüzgar" adı verilen golden kırması sevimli köpek, belediyenin köpekli arama kurtarma timi projesinin ilk üyesi oldu.

Veteriner Hemşire Işık Şen denetiminde 2 yıl boyunca özel eğitim gören Rüzgar, Karşıyaka Belediyesi arama kurtarma ekibiyle pek çok tatbikata da katıldı. Uzun soluklu eğitiminde artık sona gelen Rüzgar, 18-28 kasım tarihleri arasında yapılacak sınavla "köpekli arama timi eğitim ve görev yeterlilik" belgesi almak için ter dökecek.

Diğer illerden 12 arama kurtarma ekibinden köpeklerinde katılacağı sınav için Rüzgar, bugünlerde geceli gündüzlü çalışıyor. Dileğimiz hiç yaşanmamasından yana, ama kapımızda bekleyen o büyük felaket için artık "Rüzgar" gibi bir kahramanımız var.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar