Sağlık çalışanlarına saldırı 23 Eylül 2014, 14:09

Çorum'un Kargı İlçesi'nde ambulans şoförü Vahdet Y. ve acil tıp teknisyeni Fatih S.'e saldıran Mehmet B., gözaltına alındı.
Çorum'un Kargı İlçesi'nde ambulans şoförü Vahdet Y. ve acil tıp teknisyeni Fatih S.'e saldıran Mehmet B., gözaltına alındı.
Olay, Çorum'un Kargı İlçesi Hacıhamza Köyü'nde meydana geldi. Mehmet B. yönetimindeki 23 FV 713 plakalı otomobil ile ambulansın önüne geçerek durmasını istedi. Mehmet B., ambulansta bulunan acil tıp teknisyeni 23 yaşındaki Fatih S. ve sürücü 25 yaşındaki Vahdet Y.'ye "Siz nasıl araba kullanıyorsunuz?" diyerek saldırdı. Başlarıve vücutlarının değişik bölgelerine darbe alan iki sağlık çalışanı Kargı Devlet Hastanesi'ne giderek tedavi altına alındı. Mehmet B. ise, kaçtı. Fatih S. ile Vahdet Y.'nin şikayeti üzerine Mehmet B., jandarma tarafından gözaltına alındı. İki yaralının sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Fatih S., "Nasıl olduğunu anlayamadık. Otomobili birden üzerimize kırıp bizi durdurdu. Daha sonra da 'Siz nasıl araba kullanıyorsunuz?' diye hakaret edip saldırmaya başladı. Neye uğradığımızı şaşırdık" dedi. Konuyla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.
Hakan AKÇA / KARGI (Çorum) (DHA)

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar